به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، محمد اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه هشتگرد- طالقان که روز یکشنبه 9 خرداد انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از 21 سال این جاده برای مردم قابل استفاده است و این جاده مسیر را 32 کیلومتر کوتاه می‌کند و یک جاده گردشگری است.

وی افزود: یکی از مواردی که ما از بدو ورود دنبال کردیم این بود که پروژه های تاریخی و سنواتی که 20 تا 30 سال از آن گذشته را جمع کنیم که یکی از آنها راه هشتگرد به طالقان بود.

این مسئول بیان کرد: این پروژه در طول 19 سال 60 درصد پیشرفت داشت و در مدت اخیر 40 درصد پیشرفت صورت گرفته است. چند مورد دیگر در کشور است که تا پایان دولت افتتاح می‌کنیم و عملا پروژه‌ها در سطح کشور پروژه‌های جاری خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: لازم است که از سازمان برنامه و بودجه تشکر کنم چرا که از سال 97 تا امروز بودجه عمرانی وزارت راه و شهرسازی سه برابر شد.

اسلامی افزود: ما سالی هزار کیلومتر بزرگراه ساخته‌ایم و این اقداماتی است که برای رفاه مردم بوده است. راه هم زمینه ساز توسعه است و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی را گسترش می‌دهد. امیدوارم با برنامه ریزی در دولت‌های بعدی هم با این ساز و کار منسجم که برای راه‌های روستایی، درجه یک، آزادراه و راه آهن صورت گرفته اجرا و کشور بتواند بیشتر از گذشته مسیر توسعه را طی کند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت پروژه‌های مسکن مهر هم گفت: مسکن مهر در کل کشور رو به انتها است و  30 هزار واحد در حال تکمیل است یا تکمیل شده و حدود 100 هزار واحد نیز منتظر انشعاب آب و برق است تا پرونده مسکن مهر در این دولت بسته شود.

وی افزود: از دو میلیون و 200 هزار مسکن مهر حدود 770 هزار واحد در دولت نهم و دهم تحویل مردم شده بود و باقی مانده آن در این دولت ساخته و تکمیل شد. افزون بر آن محوطه سازی، مسجد، مدرسه، خیابان و امکانات دیگر مثل خانه بهداشت و ... نیز در این دوره تکمیل یا احداث شد.

اسلامی با بیان اینکه علاوه بر تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، طرح اقدام ملی مسکن را در این دو سال پایه‌گذاری کردیم، گفت: امروز بیش از 530 هزار واحد مسکن ملی در تمام شهرهای کشور فعال است و در استان البرز عملیات اجرایی 1448 واحد طرح اقدام ملی مسکن شروع می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: