به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خوی در خصوص ساماندهی و ایمن سازی تقاطع سه راهی ائواوغلی گفت: این طرح در حال حاضر از  ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و با مبلغ قرارداد ۳۶۴ میلیارد ریال به مدت ۱۲ ماه عملیاتی می شود.

وی از مسیر سه راهی خوی – ایواوغلی به عنوان یکی از گلوگاه های مهم استان نام برد و گفت: با اجرای طرح ساماندهی سه راهی خوی_ائواوغلی در امتداد مسیر کریدور شرق، غرب و مسیر ابریشم به سمت دروازه ورودی ایران به اروپا در مسیر مرز بازرگان و تقاطع مرز رازی شاهد تحول خوبی در ایمنی محور و ایمنی درحوزه ترانزیت و راه های شمالی استان خواهیم بود.

کاظمی ادامه داد: این پروژه در راستای ایمن سازی و حذف نقاط پر حادثه در دست اقدام بوده و امید است با اجرای آن شاهد افزایش ایمنی ترددهای جاده ای و کاهش تصادفات و از سوی دیگر ساماندهی و زیباسازی، روان‌سازی ترافیک، ارتقا کیفی خدمات جاده‌ای و به تبع آن افزایش ظرفیت ترافیک در این محل از محورهای مواصلاتی شمال استان باشیم.

وی در خصوص حجم عملیاتی که در این پروژه انجام خواهد شد، گفت : اجرای خاکبرداری ۴۱ هزار متر مکعب، خاکریزی ۶۰ هزار متر مکعب ، اجرای ۸ دستگاه ابنیه فنی ، زیر اساس ۲۸ هزار متر مکعب و آسفالت توپکا ۸ هزار تن از مهمترین عملیات طرح ساماندهی سه راهی ائواوغلی است.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: