به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، دکتر زهرا نهبندانی خاطر نشان کرد: از آنجا که واکسن کرونا شرایط نگهداری خاصی دارد و در دمای ۲۰ درجه زیر صفر سالم می‌ماند، از همین رو توزیع و تزریق آن طبق ضوابط خاصی انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر 25 پایگاه فعال در مشهد داریم و در این شهر نیز به جز پایگاه‌های ثابتی که وجود دارد یک پایگاه خودرویی فعال شده و در مناطق روستایی و عشایری هم اعزام تیم‌های پزشکی و پرستاری را داریم.

رییس اداره امور بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه‌اندازی پایگاه‌های تجمیعی تزریق واکسن کرونا در شهرهای مختلف خبر داد و گفت: با توجه به اینکه افزایش گروه‌های سنی را داریم راه‌اندازی مراکز تجمیعی در دستور کار قرار گرفته  و تا کنون 7 پایگاه تجمیعی در مشهد راه اندازی شده است .

دکتر نهبندانی تصریح کرد: واکسیناسیون روستاها و مناطق محروم توسط بهداشت انجام می‌شود، اما بر اساس نیاز از ظرفیت بسیج و هلال احمر هم استفاده می‌شود.

وی با ذکر این نکته که تمامی گروه‌های هدف تا پایان سال 1400 واکسینه می‌شوند، تأکید کرد: در حال حاضر روزانه از 2 تا 7 هزار دُز واکسن کرونا در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به گروه‌‎های هدف تزریق می‌شود که از این میزان 50 درصد آن در مشهد است و علت آن جمعیت بالای این شهر است، هرچند با اختصاص سهمیه بیشتر با آمدن واکسن‌های ایرانی این آمار بیشتر خواهد شد و کار ترزیق گروه‌های هدف زودتر انجام خواهد شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: