به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، عزیزالله شهبازی صبح امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از روند احداث فاز اول خط 2 مترو کرج از راه‌اندازی سه ایستگاه آن تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: در این مرحله امکان جابجایی روزانه 6000 مسافر وجود دارد.

وی با بیان اینکه پروژه متروی کرج یک ابرپروژه در سطح کلانشهرهای کشور محسوب می‌شود، گفت: پیشبرد این پروژه با یک کار تیمی، منسجم و هماهنگ در سطح استان صورت گرفته و با همدلی خوب در استان و همت والای شهردار کرج و شورای شهر، طی سه سال گذشته اتفاقات خوبی در آن رقم خورده و فاز اول آن تا قبل از پایان کار دولت دوازدهم به طول 6.5 کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: شهر کرج بعد از تهران پر تراکم ترین شهر کشور است و 10 هزار نفر در هر کیلومتر مربع به طور میانگین سکونت دارند. به دلیل همین تراکم جمعیت و ظرفیت محدود معابر این کلانشهر،  دولت در موضوع مترو همکاری زیاد و ماندگاری داشت.

وی اضافه کرد: با هماهنگی بین شورای اسلامی شهر، شهرداری و نهادهای مختلف حکومتی تاکنون 1200 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده که بیش از 80 درصد آن با مشارکت دولت بوده است. بخش زیادی از این دستاورد در سه سال گذشته رقم خورده است.

این مسئول اظهار کرد: جا دارد از کارگران، پیمانکار، مشاور، شهرداری، اعضای شورای شهر و دکتر نوبخت که در این پروژه همراهی خوبی داشتند تشکر کنم و امیدوارم متروی کرج هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه در این مدت پروژه‌های نیمه تمام از قبل مانده توجه زیادی را به خود معطوف کرده بود، گفت: به همین دلیل نتوانستیم پروژه‌های جدیدی را برای استان تعریف کنیم. به عنوان نمونه دیروز پروژه هشتگرد-طالقان که از 22 سال پیش آغاز شده بود در این دولت به پایان رسید.

وی ادامه داد: رسانه‌ها باید در طول چند سال گذشته که وضعیت اقتصادی کشور بهتر بود اتمام این نوع پروژه‌ها را بیشتر مطالبه می‌کردند. همین پروژه متروی کرج نیز زمان زیادی از آغاز آن گذشته ولی با همتی که در این سه سال صرف شد مرحله اول آن رو به پایان است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: