به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ "حامد جولائی" مدیرکل اداره ورزش و جوانان کردستان در این مجمع اظهارداشت: با اینکه ورزشکاران و استعدادها و باشگاه‌های شطرنج خوبی در سطح استان داریم اما نتوانسته ایم در کشور بدرخشیم.

جولایی اظهار داشت:‌ چند سالی است که در هیات شطرنج استان مدیریتی منسجم وجود ندارد و هیات در انتخاب نایب رئیس، روسای شهرستان ها و اعضای هیات رئیسه خود مانده بود.

وی با اشاره به برنامه‌های مناسب مطرح شده از سوی رئیس جدید هیات اضافه کرد: اگر یک سوم برنامه‌های رئیس جدید اجرا شود این رشته در استان بهترین عملکرد را خواهد داشت بنابراین هیات نیازمند برنامه‌ریزی و توجه بیشتری است.

جولایی یادآور شد: با وجود شرایط و امکانات مناسب برای ورزش شطرنج در استان اما فقط هشت نفر ورزشکار سازمان‌دهی شده در این رشته وجود دارد که این آمار و عملکرد شایسته این استان نیست.

وی تاکید کرد: هیاتی که برنامه ریزی و عملکرد مناسبی نداشته باشد نمی تواند منابع مالی و کمک‌های اداره کل را نیز جذب کند و این منابع به سمت دیگر هیات های فعال و دارای برنامه می‌رود.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: هیچ کدام از شهرستان‌ها رئیس هیات ندارند و باید مجموعه هیات جدید شطرنج استان انتخاب این روسا را در اولویت و دستورکار خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه ما به عنوان دستگاه ورزش و جوانان کردستان هم از لحاظ مالی و امکانات و در حد توان به هیات های ورزشی کمک می‌کنیم افزود:‌ المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور چند ماه دیگر برگزار می‌شود و هیات جدید شطرنج کردستان باید برای آن برنامه داشت.

 

گفتنی است؛ مجمع انتخابات رئیس هیات شطرنج استان صبح امروز دوشنبه 10 خردادماه به ریاست مدیرکل ورزش و جوانان کردستان برگزار شد و طی آن محمدایرج باقری با کسب 15 رای از 15 رای ماخوذه به سمت رئیس جدید این هیات انتخاب شد.

 

 
 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: