به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، محمدرضا احمدی‌نژاد اظهار کرد: با توجه به افزایش جمعیت، افزایش وسایل نقلیه، ترافیک و افزایش روزافزون سفرهای درون‌شهری از دست دادن زمان در پشت چراغ‌های فرماندهی بزرگ‌ترین معضل شهری در کلان‌شهرها به شمار می‌آید که نصب چراغ‌های فرماندهی هوشمند جهت نظارت و اتخاذ تصمیم‌های لحظه‌ای بر جریان ترافیک یکی از راه‌حل‌های بهبود این مشکلات است.

این مسئول ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای هوشمند سازی تقاطعات این کلان‌شهر، مهم‌ترین نقیصه هوشمند سازی کرج را نداشتن برنامه‌ای مدون جهت پیشبرد اهداف مدنظر در راستای نیل به اهداف عالی موردنظر طی سنوات اخیر دانست و گفت: معاونت حمل‌ونقل و نقل و ترافیک شهرداری کرج پیرو همین امر و در قدم اول نسبت به تدوین سند طرح جامع توسعه سیستم‌های هوشمند حمل‌ونقل تا افق ۱۴۰۴ اقدام کرد.

وی در ادامه گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری و درمجموع ۱۰ تقاطع پرتردد کرج هوشمند سازی خواهد شد که این رقم حدود یک‌پنجم از مجموع تقاطعات این کلان‌شهر را شامل می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرج همچنین یادآور شد: در حال حاضر شش تقاطع «هفت‌تیر»، «مصباح»، میدان «امام حسین»، «مادر»، «نبوت» و «گلزار» در کرج هوشمند سازی شده است.

وی بهینه‌سازی امکانات، یکپارچه‌سازی ادوات ترافیکی هوشمند، صرفه‌جویی در زمان و منابع مادی افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های نگهداری تجهیزات را از مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح عنوان کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: