به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ عرفان مرادی مدیرکل راه وشهرسازی کردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه بهسازی و ارتقای جاده بانه به مریوان به راه اصلی در دستور کار این اداره کل بوده و کار‌های خوبی نیز تاکنون انجام شده است.

او اضافه کرد: طول این پروژه از شهر بانه تا دوراهی دواب (تقاطع جاده سقز– مریوان) ۴۷ کیلومتر است که عملیات راهسازی ۳۹ کیلومتر آن به اتمام رسیده و تنها هشت کیلومتر از مسیر باقیمانده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان افزود: هشت کیلومتر باقیمانده به حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که امیدواریم درصورت تأمین اعتبار مورد نیاز در آینده نزدیک بتوانیم از این پروژه بهره‌برداری کرده و کار ارتقای مسیر بانه به مریوان از راه فرعی به اصلی به سرانجام برسد.

اوهمچنین به تعریض پنج کیلومتر از ورودی شهر بانه به مریوان و ارتقای آن به چهارخطه به عنوان یکی از پروژه‌های فعال درحوزه شهر بانه اشاره کرد و گفت: اتمام این پروژه نیز نیازمند ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن راه روستایی و حدود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن راه بین‌شهری شامل ۳۲۵ کیلومتر بزرگراه، ۸۸۸ کیلومتر اصلی و ۷۰۰ کیلومتر نیز فرعی و عریض است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: