به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛  ژاله فرامرزیان در آئین افتتاح سالن چمن مصنوعی مریوان گفت؛ حس مشارکت طلبی مردم در ساخت اماکن ورزشی و ایجاد زیرساخت های این حوزه کمک بزرگی برای ایجاد فضاهای ورزشی با کیفیتی به مراتب بهتر بوده و وزارت ورزش و جوانان نیز از این امر حمایت و استقبال می کند.
 
او ادامه داد، در حال حاضر که به پایان دولت کنونی نزدیک می شویم با تمام تلاش هایی که صورت گرفته هنوز تا رسیدن به هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان که ایجاد یک متر سرانه فضای ورزشی به ازای هر نفر در کشور است نرسیده ایم و چیزی در حدود 30 سانتیمتر تا این میانگین فاصله داریم.
 
معاون وزیر افزود؛ وزارت ورزش و جوانان در کنار تلاش خود برای افزایش سرانه فضای ورزشی در جهت افزایش سلامت افراد جامعه از مشارکت بخش های دیگر دولتی و خصوصی استقبال می کند و امیدوار است زمانی برسد که تمامی هم و غم دستگاه های اجرایی، نهادهای حاکمیتی و بخش های دیگر خصوصی توسعه سرانه فضای ورزشی در راستای سلامت جامعه باشد تا در آینده شاهد نسلی از جوانان سالم و شاداب در کشور باشیم.
 
وی تصریح کرد؛ ساخت سالنی با این کیفیت و زیبایی با مشارکت و سرمایه گذار بخش خصوصی جای کمال تشکر را دارد چون چنین اقداماتی برای سلامتی جوانان و مردم این شهرستان بسیار مفید خواهد بود.
 
فرامرزیان خاطرنشان کرد؛ وزارت ورزش و جوانان از همکاری و مشارکت بخش خصوصی در ایجاد اماکن ورزشی استقبال کرده و حمایت خود را با معرفی این افراد به بانک های عامل و دریافت تسهیلات بانکی با سود 11 و 13 درصد انجام خواهد داد و در این راستا نیز اعتبارات مناسبی از منابع خود برای این کار تخصیص داده است.
 
معاون وزیر ورزش و جوانان اذعان کرد؛ در طول چند سالی که من به عنوان خدمت گزار مردم در مجموعه وزارت ورزش و جوانان افتخار خدمت داشته ام با کمک و همکاری ادارات ورزش و جوانان استانی بیش از یک هزار و 500 پروژه از مجموعه 4 هزار و یکصد پروژه ورزشی نیمه تمام که در سراسر کشور وجود داشت تکمیل و تجهیز شده و در اختیار جامعه ورزشی کشور قرار گرفته است و در کنار این اقدامات نیز یک هزار و 500 زمین چمن مصنوعی روستایی و بیش از 7 هزار خانه ورزش روستایی نیز با کمک دهیاری ها تکمیل و تجهیز و به منظور استفاده روستایی بزرگوار در اختیار آنها قرار داده است.
 
وی ادامه داد؛ خوشبختانه دستگاه ورزش و جوانان کردستان از جمله استان های فعال و تلاشگر در زمینه پیشرفت زیرساخت های ورزشی بوده و در چند ماه اخیر تا هم اکنون با حمایت وزارت ورزش و جوانان پنج پروژه ورزشی را تکمیل و تجهیز و افتتاح کرده و در اختیار مردم عزیز استان گذاشته است و امیدواریم این تعداد تا پایان دولت به 11 پروژه برسد تا خدمتی درخور این مردم شایسته کرده باشیم.
"ژاله فرامرزیان" در پایان سخنانش اضافه کرد؛ مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران مردمی در ساخت اماکن ورزشی علاوه بر افزایش سرانه فضای ورزشی، حس مشارکت طلبی و احساس تملک داشتن مردم بر مکان های ورزشی، باعث می شود مردم در نگهداری و حفظ این مکان ها کوشاتر باشند و کیفیت ساخت این اماکن نیز بالا می رود.
 
گفتنی است؛ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در ادامه سفر خود به استان کردستان عصر روز گذشته(چهارشنبه 19 خردادماه) با حضور در شهرستان مریوان سالن سرپوشیده زمین چمن مصنوعی این شهرستان را که با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است، افتتاح و به بهره برداری رساند.
 
 

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: