به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز،سالار قاسمی اظهار کرد: از امروز دانش‌آموزان پایه‌های اول، هفتم و دهم می‌توانند پس از ثبت نام در مدرسه با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir، سفارش کتاب درسی خود را ثبت کنند.

وی به نحوه توزیع کتاب ها اشاره کرد و گفت: از اواسط شهریورماه فرایند توزیع کتاب‌ها از استان به مدارس صورت می‌گیرد؛ توزیع کتاب‌ها فقط از طریق مدارس انجام می‌گیرد و امسال به دلیل شرایط کرونایی در کشور از همکاری کتابفروشی‌ها بهره نمی‌بریم.

این مسئول در خصوص ثبت سفارش کتب درسی سایر پایه ها یادآور شد: زمان ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان میان پایه 20 فروردین ماه تا 22 خردادماه بود و تاکنون حدود 90 درصد دانش‌آموزان میان پایه (دوره ابتدایی پایه‌های دوم تا ششم و دوره اول متوسطه پایه‌های هفتم و هشتم و دوره دوم متوسطه شاخه‌های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش پایه‌های یازدهم و دوازدهم سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کرده اند.

قاسمی در پایان در خصوص ثبت سفارش تک جلدی کتاب های درسی ابراز داشت: بعد از آنکه ثبت نام‌های دانش‌آموزان انجام شد و آن‌ها کتاب‌های خود را در اختیار گرفتند؛ مهرماه ثبت سفارش تک جلدی کتاب‌‌ها آغاز می‌شود تا علاقه‌مندان و فرهنگیان بتوانند از این طریق کتاب‌های مدنظرشان را سفارش دهند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: