به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، دکتر محمدحسن درخشان اظهار کرد: در حال حاضر 40 مرکز فعال منتخب کرونا در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال است که از این تعداد 22 عدد آن در شهر مشهد است و 18 مرکز دیگر در شهرهای فریمان، سرخس، کلات، طرقبه‌شاندیز، گلبهار، چناران، قوچان، درگز، باخرز، تایباد، خواف، رشتخوار، کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن هستند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی با شیوع ویروس دلتای هندی افزایش میزان مراجعات و افزایش تست‌های پی.سی.آر و رپید تست‌ها را داریم، خاطرنشان کرد: در این روزها شاهد شیوع گونه‌ای جدید از ویروس کرونا به نام دلتای هندی هستیم روزانه 2 هزار مراجعه‌کننده به مراکز منتخب کرونا جهت انجام نمونه‌گیری داریم که از این میزان جواب نزدیک به 30 درصد آن مثبت بوده است و به نسبت دو هفته قبل افزایش 25 درصدی نمونه‌ها و مثبت‌ها را شاهد بودیم، در ایام موج پنجم کرونا از مردم می‌خواهیم که هشدارها را بیش از پیش جدی بگیرند تا گرفتار این ویروس منحوس نشوند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مراکز منتخب کرونا از ابتدای شیوع ویروس کرونا در دانشگاه علوم ‌پزشکی مشهد راه‌اندازی شدند که این مراکز ویژه خدمات سرپایی بیماران مشکوک به کرونا است.

دکتر درخشان اضافه کرد: این مراکز در راستای غربالگری و به منظور ارائه خدمات سطح یک به بیماران سندرم حاد تنفسی و مشکوک به کووید 19همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی با ذکر این نکته که رعایت نکات پیشگیرانه باید همواره و تا پایان بحران کرونا، مد نظر و مورد توجه باشد، تأکید کرد: در شرایط بحرانی کرونایی همچنان بر رعایت هر چه بیشتر دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی در راستای پیشگیری از ابتلا به انواع جهش یافته ویروس کرونا توصیه می‌شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: