به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده در خصوص ره آوردهای سفر وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به استان آذربایجان‌غربی گفت :دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در سی و ششمین پویش ره سلامت که در استان آذربایجان‌غربی تشکیل شده بود حضور داشت.

وی افزود : یکی از این ره آوردها، افتتاح مرکز آموزشی درمانی تخصصی فوق تخصصی جامع زنان دکتر مهرزاد بود که بعنوان یکی از کم نظیرترین بیمارستانهای کشور می باشد و نقطه جالب توجه در این پروژه اختصاصی بودن این بیمارستان برای زنان می باشد که قبلا این خدمات در بیمارستان آیت الله مطهری ارائه می شد و با افتتاح این بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خدمات ویژه و تخصصی تر برای زنان استان ارائه می شود.

آقازاده ادامه داد: در طی این سفر یک روزه ۱۸ دستگاه اکسیژن ساز و ۵ دستگاه سی تی اسکن در سطح استان راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان‌غربی اضافه کرد : آزمایشگاههای PCR در سطح استان برای بالابردن توان تشخیصی کرونا احداث شده که دو آزمایشگاه بصورت وبیناری افتتاح شد و دانشکده پرستاری مهاباد با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی و آماده تجهیز می باشد که در سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی یکصد میلیارد ریال از سازمان برنامه و بودجه برای بهره برداری از این دانشکده اختصاص داده شد.

آقازاده در ادامه گفت: در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) اتاق عمل های جراحی اعصاب ، مرکز آزمون الکترونیک ، Skill lab( مرکز مهارتهای بالینی ) ، سی تی اسکن بصورت وبیناری افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان‌غربی در خصوص واکسیناسیون گفت : طبق گفته وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دوز روزانه واکسن کرونا (ایرانی و خارجی ) در کشور از امروز شنبه نوزدهم تیرماه تزریق خواهد شد و ما در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه آمادگی خود را برای واکسیناسیون کرونا اعلام نموده ایم.

وی ضمن تاکید بر اینکه  ۷۸درصد افراد بالای ۷۰ سال در استان آذربایجان‌غربی دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده اند افزود : از هم استانی های عزیز بالای ۷۰ سالی که تاکنون جهت دریافت واکسن مراجعه نکردند خواهش می کنیم که جهت دریافت واکسن مراجعه کنند.

آقازاده عنوان کرد : پوشش دریافت دوز دوم واکسن کرونا ۴۷ درصد می باشد که باید حداقل به ۷۶ درصد برسیم در این راستا از مردم عزیز استان آذربایجان‌غربی درخواست می کنیم که پایگاههایی که برای دریافت دوز اول واکسن مراجعه کرده بودند جهت دریافت دوز دوم نیز به همان پایگاهها مراجعه کنند.

آقازاده در خصوص ویروس دلتا یا هندی افزود : اکثر استانهای کشور به ویروس دلتا گرفتار شده اند شهرستان خوی در وضعیت قرمز و چهار شهرستان چایپاره، پلدشت، سردشت و مهاباد در وضعیت زرد و بقیه شهرستانهای استان نارنجی هستند .

آقازاده با بیان اینکه علائم بیماری کرونای ایجاد شده از ویروس دلتا شبیه سرماخوردگی می باشد افزود : تعداد بیمارانی که به مراکز ۱۶ ساعته با علائم سرماخوردگی مراجعه می کنند افزایش یافته که نشانگر شروع موج پنجم می باشد و پیش بینی می شود در طی هفته آینده تعداد بیماران افزایش یابد .

در نهایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان‌غربی از مردم عزیز استان درخواست نمود پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده  و از حضور در مراکز تفریحی و مکانهای شلوغ و پرتجمع اجتناب نمایند.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: