به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان؛ خادمی روز شنبه در  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که  به ریاست دکتر روحانی و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

اوافزود: بر اساس گزارشات اعلام شده از ستاد ملی مقابله با کرونا، موج پنجم کرونا در کشور آغاز شده و متاسفانه بسیاری از استان ها درگیر این موج شده اند .

خادمی تصریح کرد: در لرستان نیز شواهدی از ورود موج پنجم مشاهده می شود و تعداد شهر های وضعیت قرمز استان از 2 شهر به 4شهر افزایش داشته است .

او بیان  کرد: سایر شهر های استان که هفته گذشته در وضعیت زرد قرار داشتند، وارد وضعیت نارنجی شده و فقط رومشکان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد .

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: بررسی آمارها از افزایش روند بستری ها و متعاقب آن مرگ بر اثر کرونا در هفته های آتی حکایت دارد که لازم است مردم، اصناف و کسبه در روزهای آینده در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیشتر همکاری کنند .

 خادمی عنوان کرد: تا می توان باید از ترددهای غیرضروری در سطح شهر، پارک ها و اماکن عمومی پرهیز کرد و ادارات نیز با رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا و استفاده از شرایط دورکاری کارکنان، نسبت به کنترل وضعیت بیماری اهتمام داشته باشند .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ورود استان به موج جدید کرونا و افزایش سرعت انتقال ویروس جهش یافته موسوم به دلتا، از مردم می خواهیم هر گونه مراسم منجر به تجمع مانند عزاداری یا عروسی را  برگزار نکنند و از حضور در این قبیل تجمعات اکیدا دوری کنند .

استاندار لرستان افزود: تاکنون شواهدی از حضور ویروس دلتا در لرستان مشاهده نشده و تمامی مبتلایان جدید مربوط به ویروس قبلی هستند، اما باید در نظر داشت این ویروس تا مرزهای استان رسیده و در صورت ورود، افزایش شدت در موج پنجم را منجر می شود .

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: