به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ یعقوب گویلیان  در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بیجار که با حضور بهرام نصراللهی‌زاده ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، زندیان نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی، علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار و تنی چند از مسئولان حضور داشتند بر لزوم توسعه زیرساختهای شهرستان در حوزه گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: تملک ساختمانهای با ارزش تاریخی در شهرستان بیجار از اولویتهای این اداره کل بوده در همین راستا تملک ساختمان خان‌احمدی و سایر آثار را پیگیر خواهیم بود.

او اظهار داشت: یکی دیگر از مناطقی که توان توسعه و رونق گردشگری در این شهرستان را دارا است منطقه نسار است که خوشبختانه طرح مطالعاتی آن در حال اتمام است.

گویلیان ضمن تقدیر از حمایتهای نصراللهی زاده ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: موزه فرش بیجار از دیگر طرحهای بسیار مهم استان و غرب کشور محسوب می شود که تامین اعتبار برای تسریع در اجرای آن در حال بررسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان عنوان کرد: بومگردی یکی از طرحهای گردشگری است که در این شهرستان هنوز شروع نشده که لازم است اقدامات لازم در این راستا انجام شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: