به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ سرهنگ" دالوند" در گفت وگو با خبرنگاران ،اظهار کرد: طرح تشدید و اجرای گسترده برخورد با تخلفات پلاک در لرستان در دستور کار جدی پلیس راه استان قرار گرفته است و رانندگانی که در اعداد و ارقام پلاک خودروی خود را تغییر ایجاد و اقدام به پوشش پلاک نمایند، متوقف و اعمال قانون خواهند گرفت.

اوافزود: رسالت پلیس برقراری نظم و امنیت ترافیکی و پیشگیری از وقوع تخلفات و تصادفات رانندگی است و یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده پلیس برای نیل به هدف، اعمال قانون رانندگان متخلف است.

سرهنگ دالوند تصریح کرد: هدف ما از اعمال قانون صرفاً صدور قبض جریمه نیست بلکه تخصیص نمره منفی ، ضبط گواهینامه ، توقیف در پارکینگ و سایر امتیازات منفی که بر اساس اجازه قانون در اختیار پلیس قرار گرفته اند همگی از مصادیق اعمال قانون محسوب می شوند.

رئیس پلیس راه لرستان ادامه داد: در تمامی روش ها پلیس از پلاک نصب شده بر روی وسیله نقلیه برای اعمال قانون استفاده می کندکه گاهی افرادی به منظور فرار از چنگال قانون و دور ماندن از دید پلیس و دوربین های کنترل ترافیک اقدام به مخدوش کردن عمدی پلاک وسیله نقلیه خود می کنند.

سرهنگ دالوند بیان  کرد: این رفتار علاوه بر اینکه بر اساس قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می شود از دیدگاه مقررات ترافیکی نیز تخلف بوده و با رانندگان متخلف بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: