به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، هادی رمضانی افزود: این تعداد مسافر در اجرای طرح "مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا" توسط ۳۲ تیم چهار نفره از داوطلبان جمعیت هلال احمر با مشارکت شبکه بهداشت و درمان تایباد تب‌سنجی شده و سلامت آنان پایش شد.

وی ادامه داد: در این طرح غربالگری سه هزار و ۵۰۷ مسافر خارجی مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ تشخیص داده شدند که آزمایش های لازم از آنان انجام شد.

رییس جمعیت هلال‌ احمر تایباد گفت: طرح مراقبت بهداشتی مسافران ورودی به کشور از مرز دوغارون و کشور افغانستان برای نخستین بار در این منطقه با شیوع ویروس کرونا آغاز شد که باتوجه به تحرکات اخیر در کشور افغانستان و تعطیل بودن حوزه مسافری و عدم ورود مسافر از این کشور به داخل ایران، در حال حاضر فرآیند تب سنجی در گذرگاه زمینی دوغارون به صورت موقت تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد آزمایشهای انجام شده در این مدت مربوط به مردان و ۱۵ درصد مربوط به زنان بوده است افزود: در این مدت بیش از ۴۱ هزار و ۵۸۰ برگ بروشور آموزشی در حوزه بیماری کووید ۱۹ بین مسافران ورودی به کشور توزیع شده است.

رمضانی به توزیع اقلام بهداشتی بین اتباع افغانستان در مرکز پیش آگاهی از خطرات مین در مرز دوغارون اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۲۱۱ هزار انواع ژل و مایع ضدعفونی کننده و ۳۵۴ هزار عدد ماسک طی چهار مرحله در مرکز پیش آگاهی از خطرات مین بین اتباع افغانستانی حین خروج از مرز دوغارون به کشورشان توزیع شده است.

سالانه افزون بر یک میلیون مسافر از طریق مرز زمینی دوغارون بین ۲ کشور ایران و افغانستان رفت و آمد می کنند.

گذرگاه زمینی دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: