به گزارش برنا از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به تغییرات مدیریت ارشد استان اظهار داشت: تغییر مدیریت ارشد استان فرصتی برای ورود افکار و اندیشه و روش‌های جدید برای توسعه هر چه بیشتر استان است، از طرف خودم و از طرف اهالی استان قلباً از تلاش‌های مبارک جناب آقای مهندس بهنام جو تشکر می‌کنم ایشان از بذل تلاش برای خدمت به استان هیچ مضایقه نکردند.

امام جمعه اردبیل از خدمات استاندار سابق قدردانی کرده و افزود: بدون تردید آقای مهندس بهنام جو مدیریت موفقی در استان ما داشتند. مدیریت جدید نیز صاحب تجربه‌های نفیس و دارای نوآوری‌های مدیریتی و یک متخصص کامل در موضوع اقتصاد ایران است. همچنان که دیروز در جلسه معارفه و تودیع عرض کردم باز تکرار می‌کنم که اینجانب در برابر تمام گزینه‌ها با رعایت کامل عدالت بالسویه عمل نمودم و خدای عالم السر و الخفیات را شاهد می‌گیرم که قدمی برای تقدم ایشان برنداشتم و بلکه به مسئولین بسیار بالای کشور اطلاع دادم که انتخاب ایشان به مدیریت ممکن است با سوءظن جماعتی همراه گردد.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری، مسئولیت‌ها را امانت ملت برشمرد و تصریح کرد: این سمتی که بنده در آن قرار گرفتم متعلق به ملت و امانت ملت است و لذا نباید در اختیار شخص خاص یا طیف خاص قرار بگیرد و الا به این جایگاه خیانت شده است. همه باید از این جایگاه بالعدالة و بالسویة بهره‌مند شوند.

آیت الله عاملی ادامه داد: در هر حال زمان، زمان وحدت، همدلی و همکاری است ما نباید در موضوع تحول و توسعه نسبت به کشور‌های منطقه و دنیا عقب بمانیم سرعت تحولات در دنیا بسیار بالاست و زمان در این خصوص نقش حیاتی ایفا می‌کند. از مدیریت جدید می‌خواهم با تمام توان در جذب سرمایه و تسهیل سرمایه گذاری و حذف بروکراسی‌های فلج کننده تلاش نماید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به صحبت‌های روز گذشته وزیر امور خارجه آمریکا خاطر نشان کرد: دیروز وزیر خارجه آمریکا به ایران هشدار داد که باید سریعاً به برجام برگردد و مهلت در حال اتمام است و گفت توپ در زمین ایران است و فرصت برای بازگشت به برجام طولانی نیست. اروپا و آمریکا اخیراً برای بازگشت به برجام شدیداً التماس می‌کنند، اما به یک سوال منطقی جواب نمی‌دهند که این شما بودید که عمل به برجام را زیر پا گذاشتید پس توپ در میدان شماست و تکلیف در اینجا کاملا روشن است و جای تهدید نیست.

آیت الله عاملی افزود: هر وقت به بند‌های برجام عمل کردید ایران هم به تعهدات خود عمل می‌کند و جای داد و فریاد نیست و مسیر کاملا روشن است. از سخنان آن‌ها معلوم می‌شود که آن‌ها باز عمل یک طرفه را دنبال می‌کنند یا باز می‌خواهند ایران در مرحله اول تجهیزات هسته‌ای خود را منهدم کند همچنان که در راکتور آب سنگین اراک اتفاق افتاد سپس آن‌ها قرار داد را دبه کنند طبیعی است که عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود آن‌ها ثابت کردند که قابل اعتماد نیستند.

وی ادامه داد: آن‌ها تهدید هم می‌کنند، اما بیان نمی‌کنند که وقتی تمام تیر‌های خودتان را انداخته اید و دیگر چیزی برایتان باقی نمانده است و ترکش کاملاً خالی است می‌خواهید چه کار کنید؟ جو بایدن در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: آمریکا متعهد به جلوگیری از دست یابی ایران به سلاح هسته‌ای است و اگر ایران به وظیفه خود در برجام عمل کند آمریکا آماده است به پایبندی کامل به برجام برگردد و اضافه کرد: دولت من متعهد است که جهان را به سمت آینده‌ای آرام‌تر هدایت کند.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر بدعهدی‌های آمریکا اذعان کرد: اولاً ایران شش سال تمام به وظیفه‌ خود عمل کرد شما به جای عمل به تعهد خود از برجام خارج شدید الان هم راه باز است برگردید تحریم را بردارید ایران آماده است به التزامات خود پایبند باشد و هیچ وقت به فکر سلاح هسته‌ای هم نیست.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: ثانیاً دنیای آرام‌تر تعریف دارد اولین قدم لزوم احترام و پایبندی به مواثیق بین المللی است برجام به امضای شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود و شما به راحتی آن را زیر پا گذاشتید و حرمت شورای امنیت و سازمان ملل را شکسته و به کشور‌های حاضر در سازمان ملل اهانت کردید.
وی در خاتمه افزود: دومین قدم این است که دنیا با حق ویژه اداره نشود شما الان همه کشور‌ها را پای امنیت اسرائیل فدا می‌کنید و می‌گویید امنیت اسرائیل امنیت ماست و هرکس در دنیا نفس می‌کشد باید اسرائیل رابه رسمیت بشناسد این سخن کاملا با ادعای دموکراسی شما در تنافی است. ریشه اصلی ناامنی و نابسامانی منطقه رژیم صهیونیستی است اسرائیل پایش به هر کجا رسیده آنجا را ناامن کرده است او چندین بار در تاسیسات هسته‌ای ایران خرابکاری کرده چرا شما تا حال این اقدام تروریستی را محکوم نکرده اید؟ و حاضر به محکوم کردن هم نیستید؟ اخیراً نخست وزیر رژیم صهیونیستی با رئیس جمهور آمریکا ملاقات کرده و در خصوص طرح "مرگ ایران با راهبرد هزاران خنجر" با رئیس جمهور آمریکا مذاکره کرده است. طرح مرگ ایران با راهبرد هزاران خنجر یعنی اسرائیل از هزار طرف به طرف ایران خنجر خود را پرتاب خواهد کرد بنابراین ایران حق دارد که از حضور اسرائیل در کشور‌های همسایه خود نگران باشد و قطعا ایران در برابر این طرح ساکت و دست بسته نخواهد ماند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: