به گزارش خبرگزاری برنا از  لرستان، قنبریان روز یکشنبه در این خصوص به رسانه ها ،اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 448 مورد درخواست بازرسی در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت گردید که منجر به صدور 391 مورد تاییدیه ایمنی آسانسور شد.

او با بیان اینکه تاییدیه ‌های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یک ساله است، اظهار کرد: مالکین و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور باید آسانسورهای در حال بهره‌برداری را تحت سرویس و نگهداری مستمر قرار دهند.

مدیرکل استاندارد لرستان تصریح کرد: به منظور حصول اطمینان از برقراری شرایط استاندارد، بایستی درخواست بازرسی ادواری آسانسور منصوبه، به صورت سالیانه در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت شود.

اوبا بیان این که برای تأمین ایمنی لازم در آسانسور، رعایت استانداردهای مربوطه اجباری است و این موضوع به تمام شهرداری های استان اعلام شده است، یادآورشد: صدور پایان کار برای ساختمان های جدید منوط به دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور می باشد.

قنبریان با اشاره به استقرار سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به نشانی http://lift.isiri.gov.ir به منظور نظارت بیشتر بر فرآیند استانداردسازی آسانسور در سطح استان افزود: دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور تنها از طریق این سامانه قابل پیگیری خواهد بود.

بر اساس این گزارش، استفاده کنندگان از آسانسورها می توانند با ارسال کد 10 رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور که با عنوان شناسه ملی آسانسور شناخته می شود، به سامانه پیامکی 10001517، از وضعیت تاییدیه آن آسانسور مطلع شوند و در صورت مشاهده آسانسور بدون تاییدیه، موضوع را از طریق شماره تلفن 33238393 داخلی 143 به اداره کل استاندارد لرستان گزارش دهند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: