به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، بسکتبال استان بعد از سال‌ها دوباره حاوی اخبار خوشی برای علاقمندان به این رشته است.

سعید خوشبخت دبیر هیات بسکتبال استان در گفت و گویی با اعلام این خبر افزود: هیات بسکتبال استان آذربایجان‌غربی بعد از تغییرات جدید و آغاز فعالیت با تلاش‌ها و پیگیری‌های شبانه‌روزی اسماعیل نوری رئیس هیات و رایزنی‌های مستمر با فدراسیون، برای حضور در لیگ دسته یک بسکتبال باشگاه های کشور با عنوان تیم "خانه بسکتبال ارومیه"  و با حمایت مالی تولیدی بیرثانیه اعلام آمادگی کرده است.

وی گفت: بسکتبال در استان آذربایجان‌غربی در بین جوانان به عنوان یکی از رشته‌های پرطرفدار است و بعد از سال‌ها کمتر شدن فعالیت، با تغییرات اعمال شده در هیات، در حال بازگشت به شرایط ایده‌آل است و بنا به هدف‌گذاری هیات، نماینده استان با یک تیم بومی و با استفاده از استعدادها و نفرات منتخب بسکتبال در نقاط مختلف استان آذربایجان‌غربی در لیگ دسته یک حضور خواهدیافت.

دبیر هیات بسکتبال آذربایجان‌غربی ادامه داد: برای این منظور، انتخاب نفرات برای تیم و اردوهای آمادگی بزودی با اعلام فراخوان جذب بازیکن از سراسر استان آغاز خواهدشد و امیدواریم این تیم بتواند با کسب نتایج قابل قبول، یک بار دیگر بسکتبال استان آذربایجان‌غربی را در کشور مطرح کند.

خوشبخت گفت: برای حضور قدرتمند در لیگ دسته یک بسکتبال و داشتن شانس صعود به سوپرلیگ، پورایراندوست مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی حمایت خود را اعلام کرده ضمن اینکه از بخش خصوصی نیز بهمن صادق‌فر از تاجرین بنام استان و دکتر ثانی مدیر کلینیک تدبیر برای حمایت از این تیم اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: هیات بسکتبال استان از خیرین ورزشیار و سازمان‌های دولتی و خصوصی دعوت می کند تا با حمایت خود نماینده استان  را در افتخارآفرینی و درخشش در لیگ همراهی کنند.

دبیر هیات بسکتبال استان افزود: بی شک بسکتبال استان با ادامه روند فعلی خواهد توانست دوباره شرایط قابل قبولی در بسکتبال کشور داشته باشد.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: