به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ جهانشیر امینی با بیان اینکه لیگ ورزش همگانی ویژه استادان، کارکنان و دانشجویان که به‌صورت غیرحضوری توسط مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است، باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه این ورزش برنامه‌ریزی‌شده موجب افزایش شور و نشاط دانشگاهیان می‌شود.

وی اظهار کرد: لیگ ورزش همگانی دانشگاه آزاد اسلامی طوری برنامه‌ریزی شده که موجب دستیابی تمام افراد به برنامه تمرینی هشت هفته‌ای شده است و افراد به‌سادگی می‌توانند در باشگاه یا در منزل روزانه براساس این برنامه به مدت هشت هفته‌ به ورزش بپردازند.

وی افزود: با توجه به اینکه فرایند داوری در قالب چهار گروه «کارکنان و اساتید» و «دانشجویان» و به تفکیک خواهران و برادران توسط مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود، علاوه‌بر اینکه کمکی است به کاهش فعالیت بدنی که در ایام پاندمی کرونا در جامعه شکل گرفته بود، موجب شکل‌گیری رقابت سالم ورزشی در خانواده دانشگاه می‌شود؛ چراکه به نفرات برتر استان‌ها به‌صورت هفتگی و به نفرات برتر کشوری در پایان لیگ جایزه نقدی و غیرنقدی اهدا می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد سنندج بیان کرد: یکی از ویژگی‌هایی که سبب ایجاد رقابت ورزشی حتی بین مدیران استان‌ها شده، جدول رده‌بندی کشوری است که براساس شاخص مشارکت تعریف‌شده توسط مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه تعیین شده است.

امینی اضافه کرد: بر این اساس هر استان به تعداد افرادی که در لیگ شرکت کرده‌اند و تعداد استادان، کارکنان و دانشجویانش امتیازی به دست می‌آورد و جایگاهش در رده‌بندی جدول هفتگی لیگ بین سایر استان‌ها مشخص می‌شود که می‌تواند نشانی از میزان جذب خانواده دانشگاه در فعالیت‌های ورزش همگانی باشد.

وی ادامه داد: تمام استادان، کارکنان و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت onlinesport.iau.ir علاوه‌بر ثبت‌نام در سامانه غیرحضوری به دریافت برنامه تمرینی و فیلم آموزشی تمرینات اقدام کرده و فیلم تمرینات خود را براساس آیین‌نامه فنی در روزهای شنبه و سه‌شنبه هر هفته تا پایان آذر ۱۴۰۰ ارسال کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: