به گزارش خبرگزاری برنا ایلام، عباس شمس اللهی در آئین افتتاح و بهره برداری گازرسانی به 5 روستای شهرستان چوار از گاز‌دار شدن ۵ روستای چوار خبر داد و افزود: شرکت گاز استان به منظور ارائه خدمات‌رسانی مطلوب و استفاده از انرژی پاک، جلوگیری از مهاجرت روستائیان ساکن به شهرها، محرومیت زدایی، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و قطع درختان، کاهش آلودگی محیط زیست ناشی از استفاده از سایر سوخت‌ها، گازرسانی به روستاهای محروم و کمتر توسعه‌یافته را در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در دستور‌کار قرار داده است.

وی اظهار داشت: این روستاها شامل بان‌خشک، برجعلی، بانکلولی، طاق‌تاوی و بان‌زیارت هستند که در مجموع بیش از ۱۵۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

شمس اللهی تصریح کرد: گازرسانی به روستاهای نوار مرزی استان یکی از اولویت‌های این شرکت است که روز‌ به روز در حال پیشرفت و تحقق است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه از ۵۱ روستای شهرستان چوار، تا‌کنون ۴۶ روستا گاز‌دار شده و عملیات اجرایی گاز‌رسانی به ۳ روستای دیگر در دست اقدام است، تصریح کرد: تلاش می‌شود تا دهه فجر امسال مابقی روستاهای دارای قابلیت گازرسانی شهرستان به اتمام برسد و این مهم به منظور خدمات دهی به روستائیان مناطق محروم می‌باشد و انتظار می‌رود که مردم در مراحل مختلف اجرای عملیات گازرسانی با کارکنان خدوم شرکت گاز همکاری کنند.

شمس اللهی با اشاره به اینکه برای گازرسانی به این ۵ روستا بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت ملّی گاز ایران هزینه شده‌است، خاطرنشان کرد: صعب العبور بودن و توپوگرافی سخت مناطق کوهستانی باعث کندی در اجرای عملیات گازرسانی شده‌بود که خوشبختانه با تلاش جهادی کارکنان شرکت گاز و پیمانکاران مجری، این مهم محقق شد. 

وی از ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی گاز در مناطق شهری و ۹۷ درصدی در حوزه روستایی استان خبر داد و گفت: شرکت گاز استان ایلام در طول چند سال گذشته تعداد زیادی از روستاهای استان را گازدار نموده که این میزان حجم عملیات گاز‌رسانی در استان و میزان هزینه‌های تاُمین اعتبار شده پروژه های اجرا شده برای آحاد مختلف مردم قابل لمس است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۰۰ روستا در مناطق مختلف استان گازدار شده‌است، افزود:  شرکت گاز استان برنامه‌های مختلفی برای گازدار شدن مناطق مختلف روستایی باقیمانده استان در دست اقدام دارد که در صورت تاُمین اعتبار ریالی از سوی شرکت ملّی گاز ایران، اجرایی خواهند شد.

همچنین در این مراسم نماینده حوزه شمالی مردم استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت گاز استان قدم‌های مثبتی برای گازدار شدن مناطق روستایی استان برداشته که قابل تقدیر و قدردانی است، گفت: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز‌رسانی در مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۱۰۰ و ۹۷ درصد می‌باشد که این نشان از تلاش جهادی و خدمت بی منّت مدیران و کارکنان شرکت گاز به مردم استان است.

علی اکبر بسطامی با بیان اینکه با تلاش مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان در تحقق گاز‌رسانی به مناطق شهری و روستایی استان که بیشتر از میانگین کشوری است، افزود: در بازدید‌های انجام شده در مناطق روستایی رد پای پروژه‌های شرکت گاز مشهود است که این موضوع نشان از تلاش و جدیت مجموعه شرکت گاز در استان بوده که به نوبه خود از خدمات رسانی به مناطق محروم قدردانی می‌کنم.

وی بهره‌مندی مردم از مواهب فراوان خدادادی منطقه را حق طبیعی آنها دانست و اظهار داشت: در احکام و بودجه‌های سنواتی و همچنین در بودجه سال جاری به صراحت عنوان شده است که مناطق نفت و گاز خیز در اولویت بهره‌مندی از این منابع و هزینه‌کرد بودجه‌های مصوب مسئولیت‌های اجتماعی قرار دارند و هم‌ اکنون با تلاش‌های مجموعه نیروهای شرکت گاز استان شاهد افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های گازرسانی هستیم.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اجرای این پروژه ۴۶  روستا از مجموع ۵۱ روستای شهرستان چوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و تا پایان سال، همه روستاهای دارای قابلیت گازرسانی نیز تحت پوشش گاز طبیعی قرار می‌گیرند.

گفتنی است این آئین با حضور بسطامی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه چوار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: