به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ عبدالرضا پور ذهبی در دیدار استاندار کردستان با بیان اینکه چه در دوره گذشته و چه در حال حاضر از دولت حمایت کرده است، گفت: من اعتقاد دارم باید با برنامه محوری و مسئله محوری امورات را پیش برد و سه موضوع بسیار اساسی امید، آرامش و وحدت مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: دولت در چینش و انتخاب مدیران مختار است و هرگز کسی را برای تصدی هیچ پست و مسئولیتی پیشنهاد نمی کنم.

پور ذهبی بابیان اینکه استاندار جدید کردستان فرزند استان است و مشکلات و تنگناهای استان را می شناسد اظهار کرد: در کردستان زمینه و بستر انجام اقدامات گوناگون درحوزه های مختلف و از جمله مسائل فرهنگی فراهم است و فقط تلاش و دوندگی بیشتری می خواهد.

نماینده ولی فقیه ابراز امیدواری کرد با حضور استاندار جوان کردستان تغییر و تحولی اساسی در زندگی و کار مردم در جای جای استان حاصل شود.

پورذهبی عنوان کرد: دفتر مقام معظم رهبری در کردستان آماده هر نوع کمک، مشورت و رهنمودی در جهت پیشبرد برنامه ها و رشد استان است.

 

امنیت پایدار با بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم حاصل می شود/ نیازمند تعامل و همفکری با همە دلسوزان استان هستیم

اسماعیل زارعی کوشا در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه همه تلاش و همت خود را باید صرف ارتقا جایگاه استان در همه شاخص ها بکنیم، گفت: اعتقاد دارم باید با کار شبانه روزی در خدمت مردم باشیم و کارهای اساسی و بنیادی برای بهبود وضعیت اقتصادی استان انجام دهیم چرا که با این اقدام امنیت پایدار در استان ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه در انتصاب به عنوان استاندارکردستان وامدار هیچ گروه و جریانی نیستم، افزود: رویه و رویکرد من در مدیریت استان همفکری و مشورت با همه دلسوزان استان است و اعتقاد دارم باید راه تعامل را پیش گرفت.

زارعی کوشا در ادامه سخنان خود به تغییر رویکرد دولت در مباحث بودجه ریزی اظهار کرد: دیدگاه دولت از پروژه محوری به شاخص محوری تغییر پیدا کرده و قرار است دولت اختیارات بیشتری را به استان ها بدهد.

وی اضافه کرد؛ از جمله مشکلات کنونی استان این است که پروژه های زیادی در استان انجام شده ولی این پروژه ها تغییری در معیشت و بهبود زندگی مردم ایجاد نکردە است.

استاندار کردستان نوع نگاە و رویکرد نمایندە ولی فقیە در استان را ارزشمند توصیف کرد و گفت: وجود شخصیتی از این دست برای استان فرصت است و از تفکرات و مشورت های ایشان در راستای اداره بهتر استان استفاده خواهیم کرد.

زارعی کوشا در ادامه کردستان را استانی فرهنگی و دارای غنا و پیشنه تاریخی ذکر کرد و گفت: کارهای فرهنگی با ساختار اداری موجود به جایی نمی رسد و باید امورات و برنامه های فرهنگی را در خارج از سیستم اداری پیگیری کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: