به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، مسعود خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری که به ارومیه سفر کرده است در حاشیه برگزاری کلاس آموزشی شیوه نگهداری اسب‌های ورزشی به خبرنگاران گفت: دیدار با پیشکسوتان، بازدید از اسب‌های این استان و گفت و گو با مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیدار با سرپرست جدید هیات سوارکاری آذربایجان‌غربی را از برنامه‌های سفرش به این استان برشمرد.

خلیلی شرایط سوارکاری کشور را قابل قبول عنوان و با اشاره به مشکلات مالی موجود گفت: علی رغم مشکلات و شرایط کنونی، چهار سوارکار از کشورمان در بازی‌های آسیایی حضور خواهند داشت که سه سوارکار هم اکنون در مسابقات سی اس آی ۵ ستاره امارات حضور دارند.

وی اضافه کرد: گرچه سوارکاران کشورمان شرایط حرفه ای و قابل قبولی دارند اما با وجود شرایط نابرابر، از نظر شرایط اسب‌ها در مقابل حریفان خارجی ضعیف تر هستیم با این حال با استعدادیابی، برگزاری دوره‌های آموزشی و تلاش‌های انجام گرفته بدنبال کاهش فاصله و رونق بیشتر سوارکاری هستیم.

رئیس فدراسیون سوارکاری خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ باشگاه و ۴۰هزار اسب در کشور داریم و رونق این رشته در کشور ادامه دارد.

وی  ایجاد میدان استاندارد و توسعه زیرساخت را از نیازهای استان آذربایجان‌غربی برای رسیدن به شرایط مطلوب برشمر و افزود: فدراسیون آماده ارائه کمک‌های حمایتی و آموزشی است.

انتهای پیام

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: