به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل،رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۱۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری و متاسفانه ۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان فوت کرده است.

حبیب زاده افزود: طی همین مدت خوشبختانه ۲۶ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۱۶ نفر رسید که از این تعداد ۲۶ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

حبیب‌زاده با اشاره به تزریق یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۳۱۹ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان ادامه داد: ۹۰۷ هزار و ۱۶۹ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۷۸۵ هزار و ۹۷ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.

او گفت: همچنین تاکنون ۹۵ هزار و ۵۳ دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان پارس آباد در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، مشگین شهر، خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

حبیب‌زاده با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا علاوه بر واکسیناسیون نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

انتهای پیام

خبرنگار: معصومی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: