همزمان با فرارسیدن هفته محیط زیست ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوا با حضور محمدهادی حیدرزاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، حسین کاغذلو، سرپرست فرمانداری شهرستان قدس، خدابخش محمدزاده پودینه، رئیس شورای اسلامی، محمدصادق کولیوند، شهردار و سایر مسئولان این شهرستان برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری برنا از غرب تهران، نخستین ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوا در شهرستان با هدف سنجش میزان آلایندگی اکسیدکربن، ازن، هیدروکربن‌ها، اکسیدهای نیتروژن، ذرات معلق و سولفید موجود در هوا افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

IMG_3967

در حاشیه این مراسم حیدر زاده در گفتگویی با برنا گفت: این دستگاه قادر است تمام شاخص های آلاینده هوا را رصد و اندازه گیری کند، گفت: ذرات معلق، مونوکسید کربن، دی اکسید کربن و مواد نیتروژنه مواردیست که میزان آن در هوا توسط این دستگاه سنجیده می شود

ویبا اشاره به اینکه در هفته محیط زیست شاهد افتتاح پروژه های زیست محیطی متعددی در شهرستانهای استان تهران هستیم، افزود: اساسا شهرستانهای غرب استان تهران صنعتی بوده و با پیگیری و همکاری های خوب فرمانداران این شهرستانها، ما شاهد افتتاح پروژه های متعدد زیست محیطی عمدتا در حوزه صنعت در این شهرستانها هستیم و امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد..

حیدرزاده در بخشی از سخنان خود به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به نگاه ویژه دولت یازدهم و همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت امیدواریم شاهد مشارکت جدی تر بخش خصوصی و صنایع در این حوزه باشیم.

IMG_0205

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران وجود معادن شن و ماسه در غرب استان تهران را یکی از مشکلات زیست محیطی این منطقه عنوان کرد و گفت:طرح جهادی پایش زیست محیطی معادن استان تهران بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد و با معادنی که الزامات زیست محیطی را رعایت نکنند و باعث افزایش بار آلودگی شوند برخورد جدی خواهد شد..

IMG_0204

 لازم بذکر است که شورای اسلامی شهر و شهرداری مبلغ بالغ بر 150 میلیون ریال به ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوا مساعدت مالی داشتند.