به گزارش برنا، صادق صالحی پیش از ظهر امروز در دیداری با فرماندار شهرستان خلخال اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان خلخال تاکنون در رابطه با حوزه دامپزشکی فعالیت‌ها و عملکردهای خوبی از خود نشان داده و در این زمینه گزارشات خوبی ارائه کرده است که این موضوعات سبب تحقق اجرای برنامه‌های دامپزشکی موفقی در منطقه شده است.

وی افزود: امیدواریم با همکاری و مشارکت مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مربوطه بتوانیم اقدامات خوب و مناسبی در راستای بهبود وضعیت دامپزشکی استان برداریم و شاهد کاهش تلفات و بیماری‌ها در بین دام‌ها باشیم چرا که عمده درآمد به دست آمده استان توسط پرورش دامها به دست می‌آید و این موضوع سبب آسیب جدی به اقتصاد منطقه می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: متاسفانه اعتبارات اختصاص یافته به دامپزشکی استان اردبیل کافی نیست و نیاز است در این زمینه اقدامات اساسی و لازم برای در اختیار قرار دادن اعتبارات مورد نیاز و کافی در اختیار ما قرار بگیرد تا بتوانیم از این طریق در راستای کاهش و کنترل بیماری‌های دام‌ها گام‌های موثری برداریم.

صالحی بیان کرد: شهرستان خلخال با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص خود و هم‌مرز بودن با سه استان از لحاظ تهدید بیماریهای دام و طیور در یک منطقه پرخطر و ریسک‌پذیر قرار دارد و در چنین شرایطی است که اهمیت و نقش دامپزشکی با ارائه خدمات اجرایی و نظارتی در تضمین سلامت مواد غذایی نمایان می‌شود.

فرماندار شهرستان خلخال نیز در این دیدار بیان کرد: خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر وجود بیماری حاد دامی در منطقه گزارش نشده که این موضوع نشان از همکاری و تلاش همه‌جانبه اداره کل دامپزشکی است که ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون می‌شود و نیاز است برای ارتقای سطح دامپروری‌ها و دامداری‌ها آموزشها و اطلاعات لازم به دامداران ارائه شود.

فریدون بابایی افزود: خوشبختانه کنترل و مهار بیماری‌های مربوط به دامها و پرندگان از جمله آنفلونزاری فوق حاد پرندگان نشان از فعالیت نیروهای فنی و تخصصی در این مجموعه است که انتظار می‌رود رسانه‌ها در زمینه انعکاس اخبار در رابطه با فعالیت دامپزشکی و اقدامات انجام داده شده توسط این مجموعه همکاری‌های همه‌جانبه‌ای داشته باشند.