به گزارش خبرگزاری برنا از یاسوج;سالار جوکار اظهار داشت: به طور حتم شورای بانوان خیر سلامت در زمینه ارتقاء وضعیت کیفی بهداشت و درمان زنان استان می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی از احداث مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف استان توسط خیرین سلامت خبر داد و افزود: مهمترین مشکل بیماران بستری شده در بیمارستان‌های یاسوج نبود مکان مشخصی برای اسکان همراه بیمار بوده که این مشکل با پیگیری‌های انجام شده توسط یک موسسه خیریه برطرف می‌شود.

 

جوکار با تاکید بر اینکه در صورت مهیا شدن زمین، همرا سرای بیمار در یاسوج احداث می‌شود، ادامه داد: در زمینه تامین زمین همرا سرای بیمار در یاسوج برخی افراد سنگ اندازی می‌کنند.

 

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مجمع خیرین سلامت به فرمان و توصیه مقام معظم رهبری در سال ۸۷ در کشور تشکیل و به تبع آن در سال ۸۹ نیز اقدامات راه اندازی شعبه کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

 

جوکار با بیان اینکه در گذشته مرحوم آیت الله ملک حسینی رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده داشت، تصریح کرد: هم اکنون آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان عهده دار این مسئولیت است.

 

وی جذب خیرین سلامت و ساماندهی آنان را جزو مهمترین اهداف مجمع خیرین سلامت دانست و گفت: مهمترین فعالیت این مجمع جذب خیرین با هدف بهسازی، ساخت و ساز و تامین تجهیزات پزشکی و سایر موارد مرتبط با بهداشت و سلامت مردم در مناطق مورد نیاز بویژه روستاها و شهرهای کمتر برخوردار است.