امیر یوسف قربانی فرمانده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد، قدرتمندترین ناوگان هلی‌کوپتری منطقه به جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد.

او در جمع دانشجویان شانزدهمین دوره جامعه‌پذیری نظامی دانشگاه‌های افسری ارتش اظهارداشت: امروز نیروهای مسلح کشور با تدابیر فرماندهی معظم کل‌قوا(حفظه الله) و تاسی از شهدا به اقتدار قابل توجهی دست پیدا کرده‌اند.

فرمانده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نگرانی‌های دشمن از بابت حضور ایران نیست و بزرگ‌ترین نگرانی و وحشت دشمن از اسلام است.

قربانی به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با دانشگاه افسری ارتش اشاره کرد وگفت: اگر امنیت وجود نداشته باشد در حوزه‌های دیگر کار پیش نمی‌رود و فرماندهان آینده باید ارزش فیضه ارتش را درک کنند تا بتوانند عاملان امنیت را رهبری و هدایت کنند.

او افزود: ارتش کلمه طیبه است و قدم نهادن در مسیر ایجاد امنیت و پوشیدن لباس سربازی بسیار مقدس است و برداشتن هر قدم در این مسیر حرکت در ادامه راه شهداست.

فرمانده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود تحریم های نظامی آمریکا و غرب، امروز یگان‌های رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بالاترین حد خود قرار دارند و در شرایط فعلی با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد، قدرتمندترین ناوگان هلی‌کوپتری منطقه به جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد.

سرتیپ دوم قربانی ادامه داد: شعاری مبنی بر اینکه ما می‌توانیم زمانی به واقعیت تبدیل شد که مستشاران نظامی که با هدف نظارت بر فعالیت‌های نظامی به ایران وارد شده بودند، از ایران خارج شدند و فکر می‌کردند که با نبود آن‌ها نیروهای هوایی و بالگرد کشور از بین خواهد رفت، اما با گذشت حدود 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نیروی هوایی و هوانیروز ارتش همچنان پابرجاست.

او افزود: در روزهای پایانی جنگ، دشمن از منافقینی که در شعارهای خود مدافع خلق بودند اما بیمارستانی که افراد عادی در آن حضور داشتند را نابود کردند، از این رو باید دانشجویان امروز و فرماندهان آینده دشمن شناسی خود را تقویت کنند و بازی جنگ را به خوبی فرا بگیرند.

فرمانده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در بازی جنگ باید توان خود و دشمن را بررسی و در نهایت بهترین روش برای مقابله با دشمن انتخاب شود که عملیات مرصاد نمونه بارزی برای بازی جنگ است و عاملی شد تا منافقین سال‌های سال در پیله خود فرو روند.

امیر قربانی بر ادامه راه شهدا تاکید کرد و افزود: افسران آینده ارتش باید در برابر دشمن سیاست سختگیرانه را اتخاذ کرده و بر اطلاعات و اقدامات دشمن اشراف کامل داشته باشند.

او افزود: در راستای مقابله با دشمن، برد سلاح و موشک‌های ما به نقطه مطلوب رسیده است، همچنین متخصصین جوان و متعهد هوانیروز در سال گذشته توانستند با طراحی و تولید دوربین دید در شب، بالگردهای هوانیروز را در ماموریت‌های شبانه به پرواز در بیاورند.

فرمانده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: صنعت قطعه‌سازی در نیروهای مسلح به درجه‌ای رسیده که توانایی فروش قطعات به دیگر کشورها را داریم.