به گزارش خبرگزاری برنا ؛ علیرضا قلی نژاد در حاشیه طرح آمارگیری ویژگیهای مسکن روستایی مازندران گفت : براساس بررسی حدود 500 هزار واحد مسکونی در روستاهای این استان سرپاست که تاکنون 265 هزار باب مسکن روستاییان بازسازی و بهسازی شده است.

وی اضافه کرد: 165 هزار واحد مسکونی روستاییان در قالب طرح بهسازی و بازسازی مسکن و تسهیلات ارزان قیمت با نظارت بنیاد مسکن از سال 86 تا96 بازسازی شد.

معاون بنیاد مسکن مازندران اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که حدود 100 هزار باب از این واحدهای مسکونی نیز با آورده خود روستاییان بازسازی شد.

قلی نژاد از مالکان واحدهای مسکونی فرسوده وغیرمقاوم روستایی خواست تا برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی به این نهاد مراجعه کنند.

وی سقف تسهیلات پرداختی برای هر واحد مسکونی روستایی را در سال جاری حدود 250 میلیون ریال اعلام کرده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: در سال جاری 15 هزار سهمیه تسهیلات ارزان قیمت با سود 5 درصد برای روستاییان این استان پیش بینی شد.

مازندران طبق سرشماری سال 95 حدود 3 میلیون و 283 هزار نفر جمعیت دارد که 53 درصد از این جمعیت در شهرها و مابقی در روستاها سکونت دارند.

چهارمین طرح آمارگیری ویژگی های مسکن روستایی با هدف شناخت مصالح کاربردی در ساختمان، تسهیلات دریافتی و مقاوم سازی از شنبه همزمان با سراسر کشور در مازندران شروع شد و تا 21 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

در این طرح شرایط 12 هزار واحد مسکونی در 404 روستای مازندران آمارگیری می شود.