به گزارش برنا آذربایجان غربی، کامیار داهیم  با اشاره به اینکه بیماری طاعون نشخوار کنندگان یک بیماری ویروسی مسری است که می‌تواند حیواناتی چون بز و گوسفند را مبتلا کند، از مایه کوبی بالغ بر 537هزار راس دام سبک بر علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک در استان  خبر داد.
وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در زمینه مقابله با این بیماری گفت: یکی از راه‌های مهم پیشگیری از این بیماری واکسیناسیون به موقع دام‌ها از جمله گوسفند و بز است. و یکبار تزریق این واکسن ایمنی مادام العمر و یا حداقل سه ساله را به همراه دارد، این بیماری به دلیل قابلیت انتقال به حیوانات  درمحیط زیست بسیار حائز اهمیت است.
داهیم افزود: در همین راستا به منظور کاهش خسارات و تلفات ناشی از این بیماری ، با استفاده از توان بخش خصوصی  عملیات ایمن سازی دام ها انجام شده است.
لازم به ذکر است که طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) ، که بنام طاعون بز نیز شناخته می شود یک بیماری ویروسی بسیار مسری می باشد که گوسفند و بز به آن مبتلا می­شوند. از علایم این بیماری تب، ترشحات چشم و بینی ، التهاب و جراحات دهانی، اختلال تنفسی و سرفه ، ذات الریه، التهاب روده ها و اسهال است.