به گزارش برنا،اکبر بهنام جو در جلسه شورای اداری شهرستان مغان (گرمی) که با حضور رییس بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد اظهار کرد:روستاهای شهرستان گرمی یکی از مناطق هدف سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان کشور است و بیش ۱۵میلیارد تومان وام ویژه کم بهره به متقاضیان اعطا می شود.

رییس شورای اداری استان افزود: شهرستان گرمی با ایجاد چندین شرکت مجهز در مسیر تحول قرار گرفته البته در صدد احداث هتل مجهز نیز در گرمی هستیم.

وی گفت: آغاز رسمی اجرای طرح آبادانی و پیشرفت منطقه‌ای بنیاد مستضعفان در این شهرستان از عنایات مقام معظم رهبری نشات می گیرد و باید همه دستگاه های اجرایی برای رفع محرومیت تلاش کنند.

بهنام جو تصریح کرد: به دنبال سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در سال 79 به استان اردبیل، شهرستان گرمی از شهرهای پایلوت اجرای طرح آبادانی و پیشرفت کشور قرار گرفت.

استاندار اردبیل یکی دیگر از عنایات مقام معظم رهبری را اجرای پروژه پایاب سد خداآفرین اعلام کرد و گفت: فاز اول این پروژه به مساحت 37 هزار هکتار در سال ۹۸به بهره‌برداری می رسد.

وی افزود: به دنبال اقدام مطلوب مدیریتی بنیاد مستضعفان در گرمی دستگاه های متولی نیز به نوبه خود از طریق جذب سرمایه‌گذار و بودجه‌های دولتی باید یاریگر این نهاد باشند.

اکبر بهنام جو به برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال یک هزار و 500 نفر در گرمی گفت: در برش شهرستانی در قالب ایجاد ۲۰هزار شغل در استان سهم این شهرستان ۱۵۰۰شغل بوده که تقریبا این وعده محقق شده است.

وی افزود:به همراه توسعه راه‌های مواصلاتی این منطقه به عنوان زیرساخت اصلی، از سال آینده بزرگراه اردبیل – گرمی با شتاب بیشتر اجرایی می شود.

وی با اشاره به این که با حضور بنیاد مستعضفان در زمینه سرمایه گذاری پویایی در اقتصاد منطقه ایجاد می شود افزود:باید از ظرفیت بنیاد مستضعفان برای توسعه استان به ویژه مناطق محروم بهره ببریم و شهرستان گرمی جز این مناطق است باید الگویی برای سایر شهرستان باشد.