به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛نجفی در جمع خبرنگاران ،اظهار کرد : در پی گزارشات مردمی مبنی بر قطع درختان بلوط و زغال گیری در ارتفاعات کوه های بالادست روستای علی مهدی سر فراش بخش معمولان  ، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان به محل اعزام شدند که پس از کوه پیمایی چند ساعته، توانستند کوره های زغال را منهدم و زغال ها را ضبط نمایند.

او با بیان اینکه وجود جنگل ها و مراتع در جلوگیری از سیل می تواند نقش بسزایی داشته باشد  ،افزود : بهره برداری های غیر اصولی و غیر قانونی انسان ها از منابع طبیعی نه تنها باعث برهم زدن تعادل اکوسیستم، بلکه باعث وجود پدیده هایی همچون سیل می شود.

نجفی ضمن هشدار جدی به متخلفان و قاچاقچیان زغال ،تصریح کرد: در برخورد با سودجویان و کسانی که برای تهیه زغال،با قطع درختان اقدام به تخریب عرصه های جنگلی می کنند قاطعانه برخورد قانونی خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری  لرستان ، حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه ایی همگانی دانست و خاطر نشان کرد: شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به گزارشات مردمی در زمینه هرگونه تخلف در عرصه های ملی می باشد.