به گزارش خبرگزاری برنا؛ سالار احمدزاده رئیس هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای کرمانشاه در باره برگزاری این مراسم اظهارکرد: این مراسم با حضور آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، دکتر سعید طلوعی شهردار کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی استان کرمانشاه، ورزشکاران و جمع کثیری از مردم برگزار شد.

IMG85

او به اجرای ورزش کهن زورخانه‌ای در ابتدای این مراسم اشاره کردو افزود: در ادامه جشن گلریزان جامعه ورزش استان برای کمک به هموطنان سیل‌زده برگزار شد که در آن بیش از 350 میلیون ریال کمک نقدی و همچنین کمک‌های غیرنقدی بسیاری جمع‌آوری شد.

رئیس هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان کرمانشاه گفت: ورزش پهلوانی و باستانی از دیرباز با آداب و رسوم سنتی و اخلاقی و جوانمردی شناخته شده است.

17

احمدزاده ادامه داد: امروز نیز ورزشکاران این رشته همانند سال‌های گذشته با برگزاری جشن گلریزان و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی تلاش کردند تا اندکی از آلام مردم سیل‌زده کشورمان بکاهند.

او افزود: در بخشی از این مراسم از استاندار، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی استان که در هفته‌های گذشته در بحران سیل اقدامات ارزنده‌ای را انجام دادند با اهداء شال حمائل پهلوانی تجلیل شد.

به گفته این مسئول بزرگداشت مقام سپاه با شعار " من هم یک سپاهی هستم" هم از دیگر بخش‌های این مراسم بود.