به گزارش برنا آذربایجان غربی، حمید بنی‌تمیم در ارومیه گفت: در دوره گذشته بازی‌های آسیایی ناشنوایان در سال ۲۰۱۵ به میزبانی تایلند، ایران در ۱۱ رشته شرکت و عنوان پنجم را به دست آورد ولی امسال با هدف کیفی سازی و توجه به کسب مدال، امسال در ۸ رشته  فوتبال، فوتسال، دوومیدانی، والیبال ساحلی، تکواندو، جودو، پینگ‌پنگ و شنا در این رویداد مهم آسیایی شرکت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: اردوهای آماده‌سازی تمامی رشته‌های اعزامی به صورت منظم و مرتب در حال برگزاری است و بانوان در سه رشته تکواندو، پینگ‌پنگ و دو و میدانی شرکت می‌کنند.

دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: امسال علاوه بر بازی‌های آسیایی برای نخستین بار اعزام تیم اسکی ناشنوایان برای شرکت در المپیک زمستانی ایتالیا و اعزام تیم فوتبال برای شرکت در مسابقات جهانی ناشنوایان سوییس نیز در برنامه‌های برون مرزی این فدراسیون گنجانده شده است.

بنی تمیمم افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه ناشنوایان کشور وجود دارد و تمام تلاش فدراسیون، شناسایی، جذب و تربیت ورزشکاران مستعد و نخبه و بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه آنان در جهت تقویت بخش قهرمانی ورزش ناشنوایان کشور و پشتوانه‌سازی تیم ملی در رشته‌های مختلف است.

وی کمبود اعتبارات مالی را از جمله مشکلات پیش‌روی فدراسیون ناشنوایان عنوان کرد و گفت: مدیریت اصولی منابع مالی و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و جذب حامیان مالی از جمله راهکارهای برون رفت از مشکلات جاری است.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: