به گزارش خبرگزاری برنا؛ صد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر گرگان با حضور برخی از رستوران داران محور کمربندی گرگان و همچنین فرمانده انتظامی گلستان به عنوان مهمان و حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری گرگان برگزار شد.

در این جلسه رستوران داران محور کمربندی گرگان نسبت به دو طرفه شدن لاین کندرو در مقابل رستوران های خود گله داشتند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

رستوران داران ضمن بیان اینکه این لاین در مقابل یکی از رستوران ها بازگشایی شده و باعث افت کسب و کار رستوران ها شده است خواستار برداشته شدن این مسیر و یا باز کردن مسیری که در ابتدای سال ۹۷ به بهانه گردش به راست خودرو بلوار کشی شده بود، شدند.

مرتضی فاضلی عارف معاون زیربنایی شهردار گرگان در این رابطه اظهارکرد: در زمان مدیریت قبلی شهرداری این محور بسته شده بود و با مراجعه برخی از رستوران داران طرحی تهیه و در شورای ترافیک مصوب و اجرا شد.

وی تاکید کرد: با افتتاح دوربرگردان افسران بسیاری از مشکلات کاهش خواهد یافت.

در ادامه شهردار گرگان ضمن ابراز امیدواری از همکاری بیشتر شهرداری و نیروی انتظامی افزود: از نیروی انتظامی میخواهم در زمینه مدیریت شهری و جمع آوری متکدیان و مبارزه با زمین خواری با شهرداری همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

ابراهیم جرجانی، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان ضمن بیان اینکه شهرداری ها در برخی ازکلان شهرها دارای یگان حفاظت هستند پیشنهاد راه اندازی یگان حفاظت شهرداری گرگان با حمایت نیروی انتظامی را به فرمانده انتظامی استان که در جلسه حضور داشت ارائه داد و افزود: در پارک جنگلی النگدره نیروهایی مستقر هستند اما در مقابله با کسانی که چاقوکشی می‌کنند و مخل امنیت شهروندان هستند هیچ دفاعی ندارند.

وی به موتورسواران که در مسیر النگدره به ایجاد مزاحمت برای بانوان میپردازند نیز اشاره کرد و افزود: رفع سد معبر،  تامین امنیت پارک شهر و دیگر پارک ها و مکان های تفریحی و تفرجگاه ها نیز میتواند جزو وظایف یگان حفاظت شهرداری در تامین امنیت شهروندان باشد.

علی‌اصغر یوسفی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان نیز به دیوارکشی‌های غیرمجاز به عنوان دغدغه جدی در این شهر اشاره کرد و از نیروی انتظامی خواست با پیگیری این موارد زمینه برای سوء استفاده متخلفان را کاهش دهد.

سعید رحیمی دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت مردمی برای تأمین امنیت در این شهر اشاره کرد و بیان داشت: در گرگان 96 محله وجود دارد که تأمین امنیت همه آنها بدون مشارکت مردم ممکن نیست.

وی افزود: بایستی به علت های وقوع جرم پرداخته شود و با علت آسیب های اجتماعی برخورد شود تا باعث کاهش وقوع جرم شویم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: