به گزارش خبرگزاری برنا؛ یدالله صادقی در حاشیه جلسه تنظیم بازار استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به روند نزولی قیمت مواد پروتئینی در بازار اظهار داشت: قیمت گوشت گوساله مخلوط ماه گذشته 97 هزار تومان بوده که با کاهش 6 درصدی اکنون به قیمت 91 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین گوشت گوساله که ماه گذشته با قیمت 88 هزار تومان در بازار عرضه می‌شد اکنون با کاهش 15 درصدی به قیمت  74 هزار و 500 تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران همچنین با اشاره به کاهش 5 درصدی قیمت مرغ نیز افزود: گوشت مرغ تازه نسبت به ماه قبل که 13 هزار و 900 تومان بوده به 13 هزار و 200 تومان کاهش پیدا کرده است.

صادقی سپس تصریح کرد: گوسفند زنده که ماه گذشته  43 هزار تومان بوده اکنون با کاهش 16 درصدی هر کیلو با قیمت  36 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به کاهش سایر اقلام اساسی گفت: قند و شکر نیز روند نزولی قیمت‌ها را تجربه کرده‌اند برای مثال هر بسته شکر 900 گرمی که ماه گذشته به قیمت 6 هزار و 500 تومان در فروشگاه‌ها عرضه می‌شد اکنون با 15 درصد کاهش به 5 هزار و 500 تومان رسیده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران خاطرنشان کرد:  انواع چای نیز یک درصد کاهش قیمت داشته است و در مورد سایر کالاهای اساسی همچون برنج نیز به‌ویژه در مورد برنج هندی با کاهش قیمت روبه‌رو بودیم اما در مقابل برنج تایلندی 7 درصد افزایش قیمت داشته است که طبق فرایندی که از روز گذشته پیرامون تسریع در روند تخصیص ارز به واردکنندگان برنج پیدا کرده امیدواریم با واردات برنج قیمت این محصول نیز تعدیل شود.

صادقی در پایان با اشاره به کاهش قیمت رب گوجه فرنگی در آینده نزدیک افزود: طبق اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کننده قیمت مصوب 16 هزار و 500 تومان است اما قیمتی که در جلسه تنظیم بازار اعلام شده 14 هزار و 500 تومان است که با توجه به کاهش قیمت گوجه‌فرنگی نیازمند تجدیدنظر است که کارخانه‌ها طبق آن باید قیمت‌ها را بر مبنای گوجه ارزانی که خریداری می‌کنند اعلام کنند و از این‌رو همچنان که سازمان تعاونی روستایی نیز اعلام کرده پیش‌بینی می‌شود به‌زودی این محصول با قیمت 10 هزار تومان به بازار عرضه شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: