به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان  ؛مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان در این خصوص گفت:تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر لرستان پس از ۴ ساعت کوشش، فرد گرفتار در صخره‌های قلعه سنگی شهرستان خرم آباد را نجات دادند.

  صارم رضایی  افزود: طبق گزارش اعلامی، غروب شنبه ۲۱ آذرماه ، آقای امیر زارع ۳۵ ساله به قصد پیاده روی  به ارتفاعات قلعه سنگی رفته بود از مسیر منحرف و گرفتار دیواره‌های صخره ای این منطقه شد.

او تصریح کرد: بلافاصله پس از تماس تلفنی با مرکز کنترل عملیات (۱۱۲)تیم واکنش سریع به همراه یک خودروست نجات قبل از غروب آفتاب برای امدادرسانی و نجات این فرد به محل اعزام شدند.

رضایی خاطر نشان کرد: به طور معمول با تاریک شدن هوا عملیات در شب دشواری‌های خاص خود را دارد اما به دلیل اهمیت موضوع،پس از ۴ساعت عملیات سنگین کوهستان فرد گرفتار به پایین صخره‌ها منتقل و پس از اقدامات اولیه وسایل گرمایشی به پایین دست ارتفاعات کوهستان انتقال داده شد.

او  با تاکید بر اینکه اغلب هموطنان بدون آگاهی از وضعیت هوا و اقلیم، و هماهنگی با هیات کوهنوردی به ارتفاعات مختلف این استان صعود می‌کنند، یادآور شد: بروز چنین مساله ای امکان امداد رسانی بهنگام امدادگران را با دشواری مواجه می‌کند و به این موضوع مهم باید توجه کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: