به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، برای اولین‌بار در تاریخ ورزش کشور، مسابقات وزنه‌برداری بانوان معلول و جانباز برگزار می‌شودو در این راستا تا ماه گذشته بیش از ۸ استان برای حضور در این رقابت‌ها اعلام‌آمادگی کردند، موضوعی که در اولین دوره می‌توان به فال نیک گرفت.

زهرا اسلامی، نایب‌رئیس بانوان هیئت جانبازان و معلولین خراسان رضوی، دراین‌ خصوص گفت: برای شروع فعالیت بانوان معلول در رشته وزنه‌برداری، نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بانوان وزنه‌بردار ۲۵ دی‌ماه در محل فدراسیون و به میزبانی تهران برگزار می‌شود و به‌مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت. بعد از برگزاری این رقابت‌ها، استعداد‌های برتر شناسایی و به تیم ملی دعوت خواهند شد.

وی افزود: از مدت‌ها قبل ورزشکاران ما تمرینات خود را در مشهد آغاز کردند که روز گذشته در محل تمرینات آن‌ها حاضر شدیم، خدارا شکر شرایط خوبی وجود دارد و جزو استان‌هایی بودیم که از این طرح و شروع وزنه‌برداری بانوان استقبال کردیم. این رشته هنوز بین بانوان شناخته نشده، اما به‌مرور قطعا ورزشکاران بیشتری جذب این ورزش خواهند شد.

اسلامی تصریح کرد: از اوایل سال انجمن وزنه‌برداری فدراسیون جانبازان و معلولین قول راه‌اندازی این رشته برای بانوان را داده بود که خوشبختانه وعده آن‌ها عملی شد. از مدت‌ها قبل ۲ بانوی ایرانی، خانم‌ها مژگان نصیری و حدیث شکوهی در دوره‌های آموزش بین‌المللی داوری و مسئول فنی مسابقات پاراوزنه‌برداری در رقابت‌های غرب آسیا حاضر شدند و یک دوره داوری درجه۳ پاراوزنه‌برداری بانوان، آذرماه با حضور ۱۸ شرکت‌کننده از استان‌های مختلف در فدراسیون برگزار شد.

وی ادامه داد: پس از آن دوره مربیگری درجه۳ ویژه بانوان با حضور ۴۱ شرکت‌کننده از ابتدای دی‌ماه پیگیری شد که نمایندگانی از خراسان رضوی در این دوره حضور داشتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: