به گزارش خبرگزاری برنا؛ متخصصان اعصاب و روان اکنون تاکید می‌کنند که بسیاری از علائم اضطراب با کووید ۱۹ همپوشانی دارند و بسیار مهم است که افراد بتوانند این علائم را از هم افتراق دهند و به ترس و نگرانی خود دامن نزنند.

دکتر کیت دنیستون، روان پزشک آمریکایی می‌گوید: دشواری در تنفس یکی از علائم مشترک کووید ۱۹ و اضطراب است. اما یک نکته مهم وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند یکی را از دیگری متمایز کنید. تنگی نفس ناشی از اضطراب به طور ناگهانی بوده و فروکش می‌کند. این نوع تنگی نفس هیچ ارتباطی با کووید ۱۹ ندارد. پس اگر توانستید در عرض چند دقیقه خود را آرام کنید و یک الگوی تنفس پایدار داشته باشید، جای نگرانی در مورد ویروس کرونا نیست. 

تنگی نفس در ارتباط با عفونت کووید ۱۹ ماهیت متفاوتی دارد و می‌تواند در عرض  چند ساعت یا چند روز، زندگی فرد را تهدید کند. راه دیگر برای تمایز بین کووید ۱۹ و اضطراب، صحبت کردن است. در هنگام تنگی نفس با بستگان خود تماس بگیرید. اگر قادر به صحبت هستید و آنها معنی جمله های شما را درک می‌کنند، تنگی نفس شما ناشی از اضطراب است.

فراموش نکنید که در عفونت کووید ۱۹، تنگی نفس همراه با تب مداوم بالاتر از ۱۰۰ درجه فارنهایت است. شما همچنین ممکن است علائم دیگری را تجربه کنید که در هنگام حمله اضطراب رخ نمی‌دهند: سرفه خشک، درد و احساس خستگی.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: