به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ سرهنگ حسین حسین زاده در ارتباط با کشف دو انبار لاستیک در شهر اصفهان گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، در راستای طرح های ویژه مبارزه با محتکران کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه با اشرافیت و هوشمندی خود از احتکار محموله بزرگی از لاستیک های داخلی و خارجی در 2 انبار کالا در سطح شهر اصفهان مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم، با اخذ مجوز از مقام قضائی در محل مورد نظر حاضر شده و طی بازرسی از انبارها 6 هزار و 100حلقه انواع لاستیک داخلی و خارجی خودروهای سواری و کامیون کشف کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، لاستیک های مکشوفه مدت های زیادی است که در این انبارها  نگهداری شده و هیچ خروجی به بازار نداشتند که همین امر مصداق بارز احتکار محسوب می شود، خاطر نشان کرد: کارشناسان مربوطه ارزش لاستیک های احتکاری را 40میلیارد ریال برآورد کردند.

سرهنگ ریاحی از پلمب انبار مذکور با دستور مقام قضائی خبر داد و گفت: در این رابطه 2 فرد متخلف نیز دستگیر و همراه با پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان، احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه را باعث اخلال در اقتصاد کشور و افزایش قیمت ها و بروز مشکلات عدیده در زندگی مردم عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی قاطعانه با کسانی که اقدام به احتکار کالا کنند برخورد می کند و از مردم می خواهیم هرگونه اخبار و اطلاعات خود در این حوزه را از طریق تماس با شماره تلفن 110 به اطلاع پلیس برسانند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: