به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ عباس رضایی عصر روز پنجشنبه در آیین افتتاح اردوگاه ترک اعتیاد و صیانت "کرامت" در شهرستان مبارکه با تاکید بر حفظ کرامت انسانی فرد معتاد، گفت: اگر امروز با فردی معتاد مواجه می‌شویم، شاید گرفتاری او به این بلا به واسطه کم‌کاری ماست و لذا باید با حفظ کرامت و جایگاه انسانی با چنین فردی برخورد کرد.

وی اظهارکرد: در یک جامعه مدنی بی‌تفاوتی نسبت به آسیب‌های اجتماعی موجب می‌شود خود ما هم تحت تاثیر قرار دهد.

استاندار اصفهان ادامه داد: ماهیت انقلاب اسلامی، یک ماهیت ضد استکباری است که تلاش می‌کند به انسانیت انسان و اعتلای کرامت انسان بیندیشد.

وی افزود:به طور قطع این فرهنگ مانع تحقق اهداف نظام استکباری است و لذا دشمنان برای مقابله با این انقلاب از هیچ روشی فروگذاری نمی‌کنند که یکی از آنها ترویج اعتیاد در کشور است.

رضایی تصریح کرد: از سوی دیگر سودآوری بازار اعتیاد موجب شد که سوداگران مرگ به قیمت جان انسان‌ها این بلای خانمانسوز را به جان جوامع بیندازند.

وی تصریح کرد: نظام اسلامی در راه مقابله با این پدیده شوم شهدایی از نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، سپاه و بسیج تقدیم کرده و در این راه مستحکم ایستاده است.

استاندار اصفهان با اشاره به ویژگی‌های استان اصفهان در دفاع از انقلاب و ارزش‌ها، ادامه داد: اصفهان پایگاه انقلاب است و نظام‌های استکباری چنین استان‌هایی را هدف قرار می‌دهند و برای آن برنامه‌ریزی ویژه دارند.

وی با اشاره به ظرفیت اردوگاه کرامت در ترک اعتیاد، تاکید کرد: اداره چنین مجموعه‌هایی بسیار حساس است و باید نوآوری داشت تا معتاد پس از ترک دوباره به بلای خانمانسوز گرفتار نشود.

رضایی بر ضرورت حرفه‌آموزی و سم زدایی از معتادان از طریق کار و تلاش تاکید کرد و افزود: اگر سم جز از طریق فعالیت و کار رفع شود، احتمال بازگشت معتادان بیشتر است.

مراسم افتتاح مرکز صیانت و ترک معتادین با عنوان ارودگاه کرامت استان اصفهان امروز با حضور سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج کشور در اردوگاه امام علی (ع) مبارکه برگزار شد.

مرکز درمان، کار و صیانت و سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در مجموعه بالغ ۶ هکتار زمین و ۲هزار ۶۰۰ متر ساختمان به عنوان بهترین و مرکز درمان کار و صیانت کشور با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ساخته و برای تکمیل آن ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

این اردوگاه به عنوان پنجمین اردوگاه کشوری بعد از استان‌های تهران، قم، فارس و کرمان احداث شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: