به گزارش خبرگزاری برنا  در اصفهان؛ شهین جوانی معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان در برنامه زنده گفتگوی هفته شبکه اصفهان اضهار داشت: شیوع ویروس کرونا باعث اثر گذارترین رویداد آموزشی شده است، بحث آموزش در دوره ابتدایی و به خصوص پایه اول از حساسیت زیادی برخوردار است اما اولیا با بازدید از مدارس و اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند در خصوص حضور فرزندان خود در فضای آموزشی مدرسه تصمیم گیری کنند.

وی افزود: دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی به دلیل اینکه باید قلم به دست بگیرند و ارتباط مناسبی با فضای آموزشی برقرار کنند در گروه‌های پنج یا شش نفره تقسیم و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس حاضر می شوند تا مورد آموزش قرار گیرند. در شروع سال تحصیلی جدید حضور ۲۶ درصدی دانش آموزان در مدارس را داشتیم اما در حال حاضر و با بحرانی شدن شرایط به دلیل شیوع ویروس کرونا این حضور کمتر شده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به فعالیت مهدکودک‌ها خاطرنشان کرد: مهد کودک ها زیر نظر اداره کل بهزیستی هستند اما پیش دبستانی‌های اول و دوم زیر نظر اداره کل آموزش و پرورش استان فعالیت می کنند که در تلاش هستیم تا آموزش مجازی را نیز برای دوره پیش دبستانی فراهم کنیم. ضمن اینکه خانواده هایی که فرزندان خود را در پیش دبستانی ثبت نام کرده‌اند می‌توانند در خصوص آموزش حضوری و یا مجازی فرزندان خود تصمیم بگیرند.

جوانی تصریح کرد: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی مدارس و آموزش دانش‌آموزان را در دستور کار قرار داده‌ایم و با بازدید از تمام مدارس ۴۱ ناحیه و منطقه این موارد را رصد می‌کنیم. بسیاری از خانواده ها با حضور دانش آموزان در مدرسه موافق هستند و شاهد این حساسیت در پایه اول ابتدایی از سوی خانواده ها هستیم.

وی با اشاره به سیستم های نظام آموزشی در کشورهای مختلف تصریح کرد: وقتی نظام آموزشی کشورهای مختلف را بررسی می کنیم، می بینیم که هر کدام از آنها برای جلوگیری از تعطیلی آموزش راهکارهای مختلفی دارند اما ۴۰ درصد از کشورهای جهان آموزش خود را به صورت حضوری انجام می دهند. با برنامه ریزی صورت گرفته، آموزش در کشور ما به صورت حضوری، مجازی و استفاده از شبکه ملی است و درس‌نامه های زیادی از طریق معلمین آماده شده که در اختیار شبکه ملی قرار گرفته است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: معلمین در سال تحصیلی گذشته با مراجعه به منزل دانش آموزان این درس‌نامه‌ها را به آنها ارائه می‌کردند و در شرایط کنونی که مدارس باز هستند خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به مدرسه این محتوا را دریافت کنند.

جوانی با اشاره به نقش پررنگ معلمین در آموزش و پرورش تاکید کرد: معلم به عنوان مهمترین رکن آموزشی است، آموزش آنلاین در شرایط مواجهه با کرونا هم مدنظر قرار خواهد گرفت و مردم با ارتقاء سواد رسانه ای خود می‌توانند حامی معلمین در فضای آموزشی مدرسه و فضای مجازی باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: