به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، حجت‌الله غلامی اظهار کرد: با توجه به تفویض اختیار ستاد ملی کرونا به ستاد استانی، محدودیت‌های مقابله با کرونا در استان اصفهان یک هفته تمدید شد.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان تصریح کرد: برنامه آموزش در مدارس، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، خصوصی، زبان‌سراها و کتابخانه‌ها از نوزدهم مهر ماه به مدت یک هفته دیگر به صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: همچنین مراکز پُرخطر مانند استخرها، باشگاه‌ها، تالارها، سالن‌های ورزشی، سینماها، موزه‌ها، چایخانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها، بازارهای محلی، گیم‌نت‌ها، جمعه‌ بازارها، شنبه‌بازارها و دوشنبه‌ بازارها، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، باغ‌وحش‌ها و شهربازی‌ها از نوزدهم مهر به مدت یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود.

غلامی اظهار داشت: مراسم نماز جمعه نیز در تمام شهرستان‌های استان برگزار نخواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان گفت: به‌ منظور کاهش حجم مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی، قانون زوج و فرد خودروها نیز تا پایان آبان‌ سال جاری در شهر اصفهان اعمال نخواهد شد.

وی تأکید کرد: رستوران‌ها با چیدمان ۵۰ درصد ظرفیت خود و فست‌فودی‌ها فقط به صورت بیرون‌بَر سرویس‌دهی خواهند کرد. اما کافی شاپ ها به کاملا تعطیل بوده و در صورت فعالیت، تخلف محسوب میشود.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت و بیماری کرونا در باره دورکاری کارمندان نیز گفت: اولویت استفاده از دورکاری با افراد دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار است و درباره سایر کارمندان نیز با نظر مدیران دستگاه‌ها و مشروط به ارائه مطلوب خدمات به ارباب رجوع، این کار قابل اجراست.

وی خاطرنشان کرد: هر روز از ساعت ۱۷ روشنایی پارک‌ها به ۶۰ درصد کاهش می‌یابد که پیش از این ۴۰ درصد بود و در مراکز و پارک‌های حاشیه رودخانه نیز محدودیت تردد و توقف اعمال می‌شود.

غلامی با درخواست از شهروندان برای خودداری از اتراق در پارک‌ها گفت: شهرداری‌های سراسر استان به‌ ویژه شهرهای دارای بوستان حاشیه رودخانه با کمک نیروهای پارکبان و همکاری نیروی انتظامی از توقف افراد در پارک‌ها جلوگیری خواهند کرد.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان گفت: فروش بلیت برای رفتن به سمت مرزها تا پایان ماه صفر توسط حمل و نقل جاده‌ای ممنوع است و حرکت تمام اتوبوس‌های بین شهری از پایانه اصفهان بدون داشتن بسته‌های بهداشتی برای هر مسافر، ممنوع خواهد بود.

وی اعلام کرد: فروشگاه‌ها، بازارها و پاساژها بیشترین حجم تردد را دارند که قرار است بیشتر مورد بررسی قرار گیرند که با توجه به تفویض اختیار به استان‌ها، درباره آن نیز تصمیم‌گیری شود.

غلامی اظهار امیدواری کرد تمدید یک هفته دیگر محدودیت‌های کرونا در استان اقدام مؤثری باشد که بازخورد آن بزودی پدیدار شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار برنا در ارتباط با نظارت بر تخلفات شهری اظهار کرد: کمیته نظارت در هر صنف تشکیل شده است و تیم های بازرسی با اصنافی که پروتکلها را رعایت نکرده اند برخورد خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: