به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ حجت‌الاسلام ولی‌الله روان در خصوص عملکرد اوقاف استان اصفهان در حوزه بهداشت و درمان طی شش ماه نخست امسال اظهار کرد: باید توجه داشت که 36 مرکز بهداشت و درمان در استان اصفهان موقوفه است.

وی گفت: از این تعداد 6 بیمارستان، 13 درمانگاه، 11 مرکز بهداشت، 5 خانه بهداشت و یک واحد اورژانس در استان اصفهان موقوفه هستند.

معاون فرهنگیف اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه طی شش ماه امسال کل درآمد موقوفات دارو و درمان استان اصفهان یک میلیارد و 740 میلیون ریال برآورد شده است، افزود: از این اعتبار یک هزار و 160 نفر برای تامین هزینه‌های دارو و درمان استفاده کرده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین در این بازه زمانی 456 هزار و 578 بسته اقلام بهداشتی از محل اجرای امینانه نیات واقفان و کمک خیران تامین و بین نیازمندان استان اصفهان توزیع شده است.

حجت‌الاسلام روان با اشاره به کاهش برنامه‌های بقاع متبرکه استان اصفهان با توجه به شیوع کرونا در سال جاری ابراز داشت: بر این اساس طی شش ماه امسال تنها 49 بقعه در استان اصفهان  میزان طرح‌های آرامش بهاری، ضیافت الهی و نشاط معنوی بودند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های دهه کرامت امسال نیز تنها در 13 بقعه دارای شرایط مناسب در استان اصفهان اجرایی شد، تصریح کرد: ویژه برنامه بصیرت عاشورایی نیز در سال جاری تنها در 133 بقعه متبرکه برگزار شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در خصوص اجرای طرح شمیم حسینی در استان اصفهان طی شش ماه امسال نیز گفت: در قالب اجرای این طرح سه هزار و 408 سبد کالا و 220 هزار و 199 پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: