به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، محمدعلی احمدی با اشاره به بزرگداشت 13 آبان، اظهار داشت: برگزاری مراسم امسال به دلایل مختلفی از جمله تقارن با سالروز ولادت پیامبر بزرگوار اسلام و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت با اهمیت بود.

وی افزود: نمایش وحدت مردم در مقابله با استکبار نمایش انسجام مردم در مواجهه با نظام استکباری و در رأس آن آمریکای خونخوار می‌تواند جلوه‌ای از حرکت اقدام و همت مردم در مقابل با استکبار باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان شرایط فعلی جامعه، تحریم‌های ظالمانه آمریکا و اقدام رئیس جمهور فرانسه در آزادی عمل خواندن توهین به ساحت مقدس  پیامبر(ص) و حمایت از توهین کنندگان به این شخصیت عظیم، اظهار داشت: در این شرایط باید مراسم 13 آبان امسال به طور ویژه برگزار شود و خشم و نفرت همه مردم و وحدت مردم به نمایش در بیاید.

وی ادامه داد: شرایط کرونا و انتشار این ویروس منحوس و ابتلای همشهریان باعث شد در جلسات کار گروه ستاد 13آبان در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به چند موضوع  از جمله فعالیت در فضای مجازی، فعالیت محله محور و فعالیت تبیینی پرداخته شود.

احمدی تصریح کرد: چرایی مقابله با استکبار و اثر این مقابله 40 ساله در واقع شرایطی که در آمریکا ایجاد شده و مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا در حال افول است از موضوعات تبیینی امسال ما بود که در عین حال برگزاری یک مراسم نمادین که با اجتماع غیر متراکم و محدود برگزار شود در برنامه به عنوان یک الگو با شرایطی مطرح شد.

وی با اشاره به شروط برگزاری مراسم نمادین 13 آبان، اظهار داشت: مقرر شد برگزاری مراسم در فضای باز، رعایت فاصله اجتماعی و حداقل زمان ممکن در اصفهان و شهرستان‌ها برگزار شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: تصمیم به برگزاری جشن میلاد، روز ملی مبارزه با استکبار و محکومیت اهانت به پیامبر گرفته و این الگو به ستاد استانی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام شد.

وی افزود: با توجه به حاد شدن وضعیت استان اصفهان و افزایش تعداد مبتلایان و متوفیان کرونا در استان به ویژه کلان شهر اصفهان این درخواست رد شد.

احمدی با بیان اینکه  تبعیت خود را از مقام معظم رهبری اعلام می‌کنیم، گفت: به همین دلیل مصوبه ستاد استانی کرونا را اجرایی و عملی کردیم و برنامه پیش بینی شده در میدان امام علی(ع) لغو شد و امیدواریم مردم توجه ویژه به این مناسبت داشته باشند.

وی تصریح کرد: سایر برنامه‌های برنامه‌ریزی شده در کارگروه مختلف اجرایی خواهد شد و فعالیت‌هایی که در کارگروه 13 آبان به ویژه مراسم دانش آموزی، فرهنگیان و دانشجویی و فعالیت‌های تبیینی و فعالیت‌های محله محور در سطح اصفهان و استان بدون اجتماع مردم برگزار می‌شود.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان ادامه داد: امشب مراسم نورافشانی در کلانشهر اصفهان به همت شهرداری، پایگاه‌های فرهنگی و بسیج برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عدم اجتماع و برگزاری مراسم 13 آبان تاثیری در خشم و نفرت انقلابی مردم نسبت به دشمن نخواهد داشت و در زمان مناسب این خشم و انزجار در آینده عملی و اعلام می‌شود.

 احمدی افزود: همت همه مردم در این شرایط کرونایی بر این خواهد بود که به کاهش و مقابله با این ویروس منحوس تلاش کنند و این اقدام و همچنین کمک مومنانه در محلات استان بزرگترین مبارزه با آمریکاست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: