به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ قدرت‌الله نوروزی صبح امروز با حضور در یکصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» ابتدا با حضور اعضای شورا و مردم محلات بسیار پر شور برگزار می‌شد، اما شرایط کرونایی وضعیت اجرای برنامه‌ها را تغییر داد و امروز در حالت مظلومانه‌ای پروژه‌ها بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا باعث اخلال در بسیاری از برنامه‌ها و اقدامات شد، اما برگزاری برنامه‌های افتتاح هفتگی با قوت مسیر خود را ادامه می‌دهد و امروز نیز چند افتتاح و کلنگ‌زنی را شاهد هستیم که یکی از آنها کلنگ‌زنی احداث پارکینگ سنبلستان است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: بیشتر بافت تاریخی اصفهان در ۱۴ محله منطقه سه قرار دارد و می‌توان گفت این منطقه گنجینه‌ای از تاریخ بشری و میراث فرهنگی را در خود جای داده است.

وی ادامه داد: خود را پاسدار این میراث و تاریخ می‌دانیم و اگر امروز به تملک و مرمت «حمام شاهزاده‌ها» با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال ورود کردیم به این دلیل بود که شاهد ویران شدن بخشی از میراث شهر بودیم و نمی‌خواستیم این آثار ویران، نابود و محو شود.

نوروزی این اقدام را نشان بزرگی از احساس مسئولیت‌پذیری مدیریت شهری در قبال میراث فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: این حساسیت برای میراث فرهنگی همه نقاط شهر وجود دارد و این رسالت عظیم به نحو شایسته‌ای انجام شده است؛ هرچند برخی می‌خواهند موضوع را به گونه‌ای دیگر نشان دهند.

وی افزود: این حساسیت را به مدیر منطقه سه گوشزد و تاکید کرده‌ایم که باید در خصوص حفظ بخش‌های مهم میراثی کاملاً مراقب بود و اگر جایی سهواً خطایی رخ می‌دهد و موجب آزردگی دوستداران شهر می‌شود، به سرعت اصلاح شود تا در پرونده این مدیریت نقطه تاریکی وجود نداشته باشد.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه یقیناً با اقدامات اصلاحی و روندی که سیاست‌های آن به مناطق شهرداری اعلام شده، توجهی بیش از گذشته در حفظ میراث شهر خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: همانگونه که این حمام مرمت شد، امیدواریم شاهد هیچ‌گونه آسیبی به دستاوردهای مدیریت شهری در زمینه صیانت از میراث فرهنگی نباشیم.

وی گفت: به‌خاطر شرایط خاص کشور این فرصت از مردم اصفهان گرفته شده تا در برنامه‌های افتتاح هفتگی شهر شرکت کنند که از این بابت از آن‌ها عذرخواهی کرده و می‌خواهیم که این افتتاحیه‌ها را از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها دنبال کنند.

نوروزی از اعضای شورای شهر برای حساسیت داشتن بر مسائل میراثی شهر و حمایت‌هایی که با مصوبات خود داشته‌اند تا شهرداری با افتخار بتواند این اقدامات را اجرایی کند، قدردانی کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: