به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز پنجشنبه - چهارم دی ماه - با میانگین ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۵۹ وضعیت قابل قبول"سالم" را نشان می‌دهد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان با ورود سامانه ناپایدار بارشی به غرب استان از شامگاه چهارشنبه، وضعیت غبار آلودگی مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان بهبود می‌یابد. این سامانه بارشی تا روز شنبه در استان فعال است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۰۲، خیابان استانداری بدون داده، خیابان پروین روی عدد ۵۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۳۷، خیابان رودکی روی عدد ۱۹ و خیابان دانشگاه روی عدد ۸۶ است.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۹۹ قابل قبول است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش و شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: