به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان از ساعات بامداد امروز یکشنبه - هفتم دی ماه - در وضعیت قرمز است و هم اکنون در ساعت هشت صبح با شاخص ساعتی ۱۶۹ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

کلان‌شهر اصفهان روز گذشته پس از ۱۰ ماه، یک روز پاک نفس کشید و مجموع روزهای پاک این شهر از ابتدای سال جاری تاکنون به سه روز رسید اما بنا بر اعلام هواشناسی استان اصفهان از امروز تا روز چهارشنبه به سبب پایداری جو، انباشت آلاینده‌ها و افزایش آلودگی هوا در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلان‌شهر اصفهان پیش بینی شده است.

کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان از ساعات بامداد امروز در حالی در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان قرار گرفت که به دلیل محدودیت‌های کرونایی از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد تردد در این کلان‌شهر ممنوع است.

هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۷، خیابان استانداری روی عدد ۱۷۷، خیابان فیض روی عدد ۲۰۵، خیابان پروین روی عدد ۱۵۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۴۰، خیابان میرزاطاهر روی عدد ۱۶۰، خیابان رودکی روی عدد ۱۶۴، کردآباد روی عدد ۳۰۵، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۷۸، خیابان رهنان روی عدد ۱۲۱، خیابان کاوه روی عدد ۱۴۸، خیابان ورزشگاه میثاق روی عدد ۱۳۲ است.

کیفیت هوا در شاهین‌شهر با میانگین ۸۸ قابل قبول است؛ وضعیت کیفی هوای شهرستان‌های خمینی‌شهر، نجف‌آباد، کاشان و منطقه سجزی در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: