به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان اظهار داشت: کیفیت محصولات تولیدی ایرانی در داخل و خارج از کشور زمینه اعتماد مصرف‌کنندگان را فراهم کرده و استقبال دائمی آنان را به همراه دارد.

وی با اشاره به ضرورت رونق تولید در کشور افزود: مردم هنگامی که کیفیت محصولات تولیدی ایرانی را ببینند بدون شک مصرف کالای خارجی را کنار می‌گذارند و اگر محصولات به کشور‌های دیگر صادر شود، مردم این کشور‌ها جنس ایرانی را مرغوب‌ترین کالا می‌دانند و از آن استقبال می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان با تشریح موانع قرار گرفته بر سر راه تولید گفت: همه کارشناسان و عموم مردم می‌دانند زمانی رسیده است که اقتصاد کشور باید بر پایه افزایش کیفیت محصولات، جلوگیری از فساد و ایجاد رانت، حمایت از تولیدکنندگان، کنترل قیمت ارز، تأمین مواد اولیه برای بخش تولید و ... رونق بگیرد، مادامی که اقتصاد کشور متکی به نفت و تک محصولی باشد شاهد تأثیرپذیری اقتصاد کشور از تحریم‌ها و افزایش قیمت دلار خواهیم بود.

وی ادامه داد: پالایشگاه اصفهان با افزایش تعداد محصولات و افزایش کیفیت در روند تولید، توانسته است توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را اجرایی کرده و از خام فروشی جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه حدود چهار هزار نفر در پالایشگاه اصفهان مشغول به کار هستند، اظهار داشت: همه بنزین‌های تولیدی در این پالایشگاه استاندارد‌های جهانی یورو۵ را دارد.

مرتضی ابراهیمی اضافه کرد: این پالایشگاه ۲۰ درصد فرآورده‌های سوختی کشور را تولید می‌کند و نیاز ۱۶ استان کشور را پوشش می‌دهد.

وی با بیان اینکه تا سال آینده تولید گازوئیل نیز استاندارد یورو۵ را دریافت می‌کند، افزود: پروژه‌های مختلفی تا پنج سال آینده برای این پالایشگاه در نظر گرفته شده است تا فرآورده‌های مختلف با کیفیت روز جهانی تولید شود.

ابراهیمی اظهار کرد: کمک مالی ۹ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای مقابله با بیماری کرونا و توزیع یک میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده رایگان به همه ارگان‌ها، توزیع یک میلیون ماسک رایگان از جمله اقداماتی است که در راستای مسوولیت‌های اجتماعی انجام شده است.

وی افزود: همچنین قرار است یک هزار و ۵۰۰ تبلت دانش‌آموزی در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گیرد تا میان دانش آموزان محروم توزیع شود.

همچنین رییس هیات‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: پالایشگاه اصفهان تنها پالایشگاهی است که پروژه‌های مختلف در آن در حال انجام و توسعه است، بدون شک این پالایشگاه نیازمند حمایت سیستم اجرایی استان اصفهان است.

مجید اعظمی افزود: بخشی از این پالایشگاه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ساخته شده که پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی به ظرفیت شهرک انرژی اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: این شهرک دارای صنایع هم‌جواری همچون پتروشیمی، روغن سازی و قیرسازی است که واحد قیرسازی آن، بزرگ‌ترین قیرسازی دنیا است، واحد روغن‌سازی بزرگ‌ترین واحد خاورمیانه است و صنایع شیمیایی آن نیز یکی از ارز آورترین شرکت‌ها به شمار می‌رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: