به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ طاهره چنگیز در جلسه مشترک وزیر بهداشت و فرمانده کل سپاه که به صورت ویدئوکنفرانس در کل کشور برگزار شد، اظهار کرد: در استان اصفهان همدلی و همگرایی از ابتدای اپیدمی بین سپاه، بسیج و دانشگاه علوم پزشکی وجود داشت و در طرح شهید سلیمانی این همدلی و همراهی به صورت سازمان یافته وارد فصل جدیدی شد.

وی تاکید کرد: از آغاز این طرح ما به لحاظ عملیاتی بیش از ۱۱۰۰ پایگاه راه‌اندازی کردیم که حاصل فعالیت این پایگاه‌ها انجام ۶۰ درصد غربالگری، ۷۹ درصد پیگیری بیماران، ۵۲ درصد رهگیری افراد در معرض تماس، همچنین کاهش ۸۰ درصدی موارد بستری و ۶۰ درصدی موارد مرگ و میر و کاهش تست‌های مثبت در اوج اپیدمی از ۶۰ درصد به زیر ۲۰ درصد علامت بسیار خوبی در کاهش گردش ویروس در جامعه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی یک مدل خاص بومی ایرانی، اسلامی از مدیریت بحران است، افزود: این طرح بر اساس توکل به خدا، مشارکت مردم و برنامه‌ریزی و هدایت درست فعالیت‌ها در کنار وحدت دستگاه‌ها اجرا شد و تجربه به ما نشان داده که هرکجا ما از این مدل پیروی کردیم موفق بودیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که با توجه به سیر نزولی بیماری حرکت خود را باز آرایی کنیم و آمادگی لازم را داشته باشیم که پیک بعدی اتفاق نیفتد همچنین آمادگی ذهنی ایجاد دستورالعمل‌های بلند مدت برای مردم را داشته باشیم و تمهیدات لازم برای ادامه دراز مدت این فعالیت‌ها را هم در دستور کار قرار دهیم.

چنگیز با اشاره به اینکه این طرح یک فرصت بزرگ برای هم‌افزایی دو شبکه مردمی بسیج و شبکه بهداشت است، تصریح کرد: این همکاری باعث شد با برقراری تمهیداتی برای ساماندهی معضلاتی که ما در سلامت با آن درگیر هستیم چاره اندیشی کنیم و اقدامات زیربنایی محله محور و خانواده محور که زیر بنای سلامت و امنیت جامعه ما است، انجام بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه مساجد کانون‌های مهم هر محله‌ای هستند، تاکید کرد: باید این حرکت به نحوی استحکام بخشیده بشود تا مساجد کانون سلامت، امنیت، فرهنگ و همه چیز یک محله باشند و این کارکرد امنیت و سلامت برای همه پایگاه‌های سلامت و بسیج به عنوان رسالت تعیین شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: