به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهان در جمع خبرنگاران یکی از اهداف سند تحول را ارتباط هر چه بیشتر با مجموعه‌های خارج از قوه قضاییه به خصوص مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: تجربه نشان می‌دهد که بدون این رویکرد نمی‌توان به اهدافی که مدنظر است دست یافت و کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرائم را شاهد بود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان به تاکیدات مکرر آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه بر ارتباط قوه قضاییه با دانشگاه‌ها اشاره کرد و تصریح کرد: با تبادل نظر و ارتباط جامعه علمی و فرزانگان و نخبگان جامعه، می‌توان به جامعه‌ای پویا و هدفمند دست یافت.

او پیشگری از جرائم را یکی از اهداف قوه قضائیه عنوان کرد و افزود: با توجه به اصل ۱۵۶ قانون اساسی، پیشگیری از وقوع جرائم بر عهده قوه قضائیه است، ولی در اجرا، ابزارش در دست قوه قضائیه نیست و همکاری دیگر نهاد‌ها و متولیان فرهنگی لازم است.

حبیبی یکی از راهکار‌های پیشگری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی را ایجاد تحول و ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی عنوان و بیان کرد: به روز شدن دانش قضات و ارتباط با مراکز علمی لازم است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان بر ارتباط دانشجویان با دادگستری و سیتم قضا تاکید و خاطر نشان کرد: دانشجویان رشته حقوق نیز باید کارآموزی عملی داشته باشند و در‌های دادگستری به روی آن‌ها باز شود تا با روند سیر پرونده‌ها و قسمت‌های مختلف تحقیقات، بازپرسی و تجدیدنظر آشنا و از نزدیک زندان را ببییند تا زمانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند و ابلاغ قضاوت را دریافت کردند سردرگم نباشند و با باری از تجربه بتوانند قضاوت کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: